13.06.2021

יום ראשון

הסוד הגדול של סמואל

משרדי, משרד חקירות אמנון רודס, מטפל בסוגים שונים של חקירות, כמו: בני זוג שחושדים אחד בשני, מעסיקים שחושדים בעובדים שלהם, עובדים זרים או ישראלים, הורים שחושדים בילדים שמסתירים מהם סודות וכו'. 

אני רוצה לציין מראש שכל השמות המופיעים בסיפור, הינם שמות בדויים.
סמואל פ', הוא עובד זר שהגיע לפני כעשר שנים מתאילנד.
יתרונו על פני עובדים זרים אחרים, הייתה שליטתו המלאה בשפה העברית, אותה רכש כשעבד עבור ישראלים בארץ מולדתו.
סמואל הוא רצף מומחה ועובד מאז שהגיע לארץ בחברת קבלנים ידועה בצפון הארץ. הוא מוערך על ידי מעסיקיו ואהוד על חבריו בעבודה.
בתקופה האחרונה, סמואל נראה מעט מדוכדך ולאחר שנשאל על ידי מנהליו, אם משהו מטריד אותו, הסביר שמשפחתו בתאילנד שלחה לו מכתב שהם זקוקים לעזרה כספית כי אחד מבני המשפחה חלה ואינו יכול לעבוד. המעסיקים החליטו לעזור לסמואל, והעניקו לו בונוס של משכורת נוספת שישלח למשפחה בתאילנד והוא חזר לקדמותו.
עד שהתחילו להיעלם שקי חול מאתר הבנייה.

מכיוון שמנכ"ל החברה לא רצה לערב את המשטרה בבירור הנושא, הוא הגיע אליי עם סרטי האבטחה של אתר הבנייה וביקש ממני לטפל בנושא בדיסקרטיות.
קיבלתי את כל המידע הנדרש על העובדים ואתר הבנייה ומיד התחלתי בבדיקות שלי.
שמתי לב, בסרטי האבטחה לפעילות חריגה בסרטים, בין השעות שתיים עד שלוש בלילה. אפשר היה לראות, בבירור את פעילותן של שלוש דמויות, אחת מתוך האתר, ושתיים שהגיעו עם טנדר גדול, שנעשתה במהירות ובשקט.
שלוש הדמויות, כשפניהן מכוסות על ידי מסכות, העבירו במהירות, כעשרה שקים של חול ומספר שקים של מלט. בתום העברת השקים, מעטפה של כסף הועברה בין המשתתפים בפעולה, ומיד לאחר מכן הטנדר עזב במהירות את המקום.
לפי הסרטים שהיו בידי, יכולתי לזהות פרטי ביגוד כמו נעליים ומעיל, ולפי זה לנסות לזהות את מי שהעביר את שקי החול לזרים.

ביקשתי ממנהל האתר, לזמן אסיפה של כל העובדים, כדי שאוכל להיכנס לביתנים שלהם, ולמצוא למי שייכים פרטי הביגוד שהופיע בסרטונים.
כשראיתי שהגישה לביתנים פנויה, ניגשתי מיידית לשלושה הביתנים שבהם התגוררו הפועלים, כולל סמואל, העובד הזר מתאילנד. לאחר שמצאתי את מה שחיפשתי, צילמתי את החפצים ועזבתי את המקום.
נסעתי למשרדי החברה, הראיתי למנכ"ל את הממצאים, והוא זימן את סמואל לשיחה. כי את הנעליים ואת המעיל שלבש החשוד העיקרי, מצאתי בין החפצים שלו.
סמואל הגיע, ועל פניו, אפשר היה לראות שהוא יודע במה מדובר. לאחר שהראו לו את התמונות מסרטוני האבטחה, הוא פרץ בבכי, וסיפר, שהוא לא מעורב בגנבות, אלא עובד אחר, שהגיע לפני כחודשיים לעבוד באתר.
אותו "חבר", ביקש לפני מספר ימים שסמואל ישאיל לו את נעליו, ואת מעילו, כי את שלו הגשר הרטיב והוא לא יכול ללבוש אותם. 

בתמימותו סמואל השאיל לו את נעליו וגם את המעיל שלו. הוא לא חשב שפרטי הביגוד שלו ישמשו כהסוואה לפועל השני, ורק לאחר שזומן עכשיו לבירור הבין את הטעות שלו.
הטיעונים של סמואל נשמעו אמיתיים לגמרי, הוא התבקש לחכות בחוץ, ולאחר שעברתי על הסרטונים ראיתי שיש הבדלים גם בגובה וגם בממדים של סמואל לבין זה שמצולם בסרטונים.
הבנתי שסמואל דובר אמת, ושיתפתי את מעסיקיו בגילויים שלי. בינתיים, הפועל השני, שהבין שעלו עליו, הספיק לברוח מהאתר.
במצב כזה, הוחלט להעביר את הנושא לטיפול הרשויות המתאימות, וכפיצוי על עגמת הנפש של סמואל, מעסיקיו, החליטו לאפשר לו לנסוע לביקור משפחתי בתאילנד, עם הבטחה שבשובו הוא יחזור לתפקיד כרצף המוביל בחברה.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת קורח

כניסת שבת: 19:17יציאת שבת: 20:32 אף אחד לא אוהב לקבל ביקורת, נקודה! לא ביקורת בונה (את מי?), ולא שום סוג של ביקורת המסתתרת תחת שמות שונים

תרבות

טייסי הדואר

טייסי הדואר, הינו מושג בהיסטוריה של התעופה בעולם, טייסים חלוצים בתחומם העומדים באותה שורה עם מגלי ארצות וחוקרי העולם, החלוצים במערב ארצות הברית , חוקרי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות