23.06.2021

יום רביעי

טקס סיום קורס נאמני קורונה בקרית מוצקין - צילום דוברות מדא 3.11.2020

קוטעים את שרשרת ההדבקות בקרית מוצקין:

הסברה מקוונת: קורס נאמני הקורונה של מד"א

השבוע, הגיע לסיומו קורס "נאמני קורונה" לתושבי הקריות, אשר למעשה יהוו "פרויקטורים" שכונתיים. משתתפי הקורס ללא רקע או היכרות עם ארגון מד"א – ונרשמו לקורס המקוון על מנת לסייע לקהילה, לחברים ולמשפחה שלהם לצלוח את המשבר בבריאות ובהצלחה.

נוכח התחלואה בנגיף הקורונה והחזרה המדורגת לשגרה, הכריז ארגון מגן דוד אדום על מיזם "נאמני קורונה", במסגרתו קוראים בארגון לציבור ללמוד את דרכי הפעולה של הנגיף וכיצד ניתן לגדוע את שרשרת ההדבקה בקרב משפחתם, חבריהם, מקום העבודה, הלימודים ועוד. השבוע הגיע לסיומו בקרית מוצקין קורס אשר כולו התקיים באופן מקוון. 15 חניכי הקורס הגיעו לטקס סיום הקורס – ולראשונה, תוך הקפדה על כללי הריחוק החברתי והנחיות משרד הבריאות, פגשו פנים אל פנים את חבריהם ואת צוות המדריכים במעמד המרגש.

מטרת ההכשרה, הנה להעניק כלים מקצועיים לקטיעה מהירה של שרשרת ההדבקה בקרב הציבור. מטרת התוכנית הנה להכשיר את 15 משתתפי הקורס, בגילאי 20 עד 60, אשר הצטרפו בהתנדבות על מנת לסייע בפעולות הסברה בנושא הנגיף ואף לנהל אירוע, במקרה בו נרשמה חשיפה. 

במסגרת הקורס, למדו נאמני הקורונה החדשים אודות הנגיף בפירוט רב ואת דרכי ההדבקה וההימנעות, תוך מתן דגש על חשיבות המסכה והריחוק החברתי. הנאמנים יפעלו במטרה לקטוע את מעגל ההדבקה ולצמצמם משמעותית את מקרי החשיפה לנגיף.

אודיה כהן, חניכה בקורס: "שמעתי על הקורס דרך פוסט בפייסבוק ונרשמתי כדי לדעת יותר לעומק על מגפת הקורונה ולהכיר את דרכי ההתמודדות ולחדד את ההנחיות. החוויה הייתה מקסימה, מעשירה ומהנה ושמחתי מאוד לעבור את הקורס. מאז שנגמר, כבר הספקתי לשתף בידע את המשפחה והחברים הקרובים. טקס הסיום היה מרגש ומיוחד ושמחנו מאוד לפגוש, סוף סוף, את חניכי הקורס והצוות של מד"א פנים אל פנים".

חובשי מד"א אריאל גולדברג ולאון קולסניצ'נקו שגייסו את החניכים והדריכו את הקורס, סיפרו: "להדריך בקורס מקוון זו חוויה יוצאת דופן. מצד אחד, הזמינות של המשתתפים הייתה מאוד גבוהה ולמעשה הקורס נמשך כל הזמן, אבל מצד שני הקורס מסתכם בתמונות של משתתפים. טקס הסיום הפיזי היה מאוד מרגש ומיוחד, פתאום רואים את הפרצופים שעומדים מאחורי מסך המחשב. היה מקסים וכיף גדול".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות