05.12.2021

יום ראשון

הנשיא הרצוג יחד עם מנהל המרכז הרפואי לגליל מסעד ברהום צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל

הנשיא הרצוג ביקר במרכז הרפואי לגליל: "אתם מוכיחים שמרכז רפואי קטן יחסית, יכול לחולל שינוי גדול"

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ורעייתו מיכל ערכו היום (רביעי) ביקור היכרות ראשון במרכז הרפואי לגליל בנהריה.
מדובר בביקור הראשון שעשה הנשיא הרצוג, מאז כניסתו לתפקיד, במערכת הבריאות או בבי"ח כלשהו.

בתחילה נפגשו הנשיא ורעייתו עם מנהל המרכז, פרופ' מסעד ברהום, רעייתו ד"ר מארי נופי-ברהום, וחברי הנהלה.

פרופ' ברהום סיפר לנשיא על תנופת הפיתוח והצמיחה במרכז הרפואי, שהוא ביה"ח השני בגודלו צפונית לת"א, תוך שהדגיש בפניו את האתגרים הרבים שעומדים לפתחו, וביניהם שיפוץ המחלקות הפנימיות ומתן אישור להפעלת רובוט דה-וינצ'י, שנרכש מכספי עמותת הידידים.

לאחר מכן נערך באודיטוריום אירוע בהשתתפות הנשיא ורעייתו, במהלכו נישאו דברים ע"י הנשיא; פרופ' ברהום; נשיאת עמותת הידידים, רעיה שטראוס-בן דרור, וראש עיריית נהריה, רונן מרלי.

הנשיא הרצוג יצא בדבריו בחריפות נגד תופעת האלימות בבתי חולים, עליה אמר, כי לא ייתכן שמקום אליו הולכים אנשים כדי לקבל טיפול מציל חיים, הופך למקום של סכנת חיים.

כמו כן שיבח את המרכז הרפואי על עבודת הקודש שהוא עושה, ואמר: "אתם מוכיחים שמרכז רפואי קטן יחסית, יכול לחולל שינוי גדול. יחד עם זאת, יש כאן פערים שחייבים לסגור ואני התחייבתי לנסות לסייע".

את דברי הסיום הקדיש לפרופ' שאול שאשא, שניהל את ביה"ח במשך 20 שנה והלך לעולמו לאחרונה.

צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל

במהלך האירוע העניקו פרופ' ברהום ושטראוס-בן דרור לנשיא תעודת יקיר המרכז הרפואי לגליל, על ידידות אמיצה, דאגה והעצמת המרכז הרפואי לרווחת תושבי הגליל.

באירוע השתתפו אישי ציבור שונים מהאזור, וביניהם כאמור ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, ראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי, ראש מועצה אזורית מטה אשר, משה דוידוביץ', ראש מועצת כפר ורדים, אייל שמואלי, יו"ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי, אשר שמואלי, ויו"ר נעמת במרחב, עופרה אלקיים-כהן.

את ביקורו חתם הנשיא בסיור במחלקה להדרכת הילד וביחידה לצינתורי מוח.

פרופ' ברהום: "אני מבקש להודות לנשיא המדינה ורעייתו על ביקורם מחמם הלב. זה לא מובן מאליו שהביקור הראשון של הנשיא במערכת הבריאות, היה אצלנו, ואני רואה בכך אמירה חשובה. התרשמתי שהנשיא שם בראש סדר העדיפויות שלו את נושא הבריאות, ואני מברך אותו על כך".

צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות