23.06.2021

יום רביעי

שומרים על המגוון הביולוגי ומנגישים את הטבע לציבור:

סכום של 5 מיליון שקל יועברו מהמשרד להגנת הסביבה כסיוע לרשויות המקומיות

המשרד להגנת הסביבה תומך ברשויות המקומיות בסכום של 5 מיליון שקל להכנת סקרי טבע עירוני, מיפוי מפגעים סביבתיים באתרי הטבע וניהולם באופן סביבתי, כולל קיום אירועי חינוך והסברה

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "הטבע העירוני הוא חלק מליבת העשייה של המשרד בתחום השמירה על המגוון הביולוגי. השנה, הגדלנו את תקציב התמיכות במטרה לשמור על הטבע העירוני ולהנגישו לציבור הרחב. מדובר בתקציב בהיקף חסר תקדים, המהווה גם רכיב במתווה להתאוששות ממשבר הקורונה שפרסם באחרונה המשרד לשם חיזוק הכלכלה, החברה והסביבה. אני קוראת לשותפים שלנו ברשויות להצטרף למיזם שיאפשר ליצור את בסיס המידע הנדרש לפיתוח אתרי טבע עירוני וניהול המרחב העירוני. כך נוכל להנגיש את הטבע העירוני  לציבור, וגם לסייע למשק על-ידי יצירת מקומות עבודה ירוקים"

סביבטבע 2020 – השקעה בתמיכה דיגיטלית, לחיזוק תשתיות הטבע העירוניות

המשרד להגנת הסביבה פרסם קול קורא לרשויות המקומיות – "סביבטבע 2020", לתמיכה בפעולות שעיקרן הכנת מסד נתונים של תשתיות טבע עירוני באמצעות סקר טבע עירוני, מיפוי מפגעים סביבתיים באתרי טבע עירוני (לרבות מפגעי פסולת), הכנת מדריך לניהול אתרי הטבע העירוני והפקת אירועי חינוך לטבע עירוני. 

המשרד יתמוך ברשויות המקומיות ובאיגודי ערים (כולל אשכולות) בסכום כולל של 5 מיליון שקל, לצורך השמירה על המגוון הביולוגי והנגשת הטבע לציבור. 

עד היום כ-50 עיריות ומועצות מקומיות בישראל כבר ביצעו סקר תשתיות טבע עירוני במסגרת תמיכות של המשרד להגנת הסביבה. קול קורא זה הוא המשך לקולות קוראים שפרסם המשרד להגנת הסביבה בשנים 2014 ו-2017, ומרחיב את התמיכה למועצות האזוריות וגם לרכיבים נוספים שלא מומנו בעבר.

בעזרת תמיכה זו, יוכלו הרשויות המקומיות לייצר באמצעות סקר טבע עירוני, מסד נתונים עדכני לתשתיות הטבעיות שבתחומן לצרכי ניהול ותכנון מושכל של הרשות, לשפר את נראות וניקיון השטחים הפתוחים והציבוריים של הרשות המקומית, לחזק את תחושת השייכות והזהות המקומית של התושבים לאתרי הטבע, לשמור על המערכות הטבעיות ובתי הגידול בעיר ולהנגיש את המידע לציבור.

משבר הקורונה המחיש לכולם מה הםתרומתם של אתרי הטבע לאיכות החיים של התושבים

מעולם לא היה המונח "טבע על סף ביתך" מוחשי יותר. הטבע העירוני הפך למבוקש בתקופת שעת החירום, שבה הוגבלו תושבי מדינת ישראל למרחב ניידות מוגבל. לשהייה בטבע, בין אם בשמורות הטבע או בפארק עירוני, תועלת חיונית מוכחת לבריאות האדם, הפיזית והנפשית. 

גם עכשיו, יותר מחצי שנה לאחר פרוץ המגפה, כאשר התושבים נדרשים לכללי הריחוק החברתי ולמציאת מקומות בילוי במרחבים פתוחים, אתרי הטבע בקרבת הבית משמשים כפתרון איכותי, בריא, בטוח ומהנה לכל המשפחה. אתרי הטבע העירוני הם חלק בלתי נפרד מהתשתיות הירוקות של העיר בעת שגרה, ובמיוחד בימי קורונה – תורמים לבניית החוסן הלאומי. אתרי הטבע העירוני תורמים גם להתמודדות עם תופעות משבר האקלים.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות