17.09.2021

יום שישי

השופט אמיר טובי צילום מתוך אתר הנהלת בתי המשפט

המשטרה תמליץ להעמיד לדין בחשד לניסיון השפעה לא הוגנת על שופט במחוזי חיפה, אמיר טובי

במשטרת ישראל הסתיימה חקירה בחשד לכאורה כי מספר מעורבים, ובהם עובד הנהלת בתי המשפט (שאינם שופטים) פעלו לשיבוש הליכי משפט וניסיון השפעה על כבוד השופט אמיר טובי.
החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 ונפתחה בפברואר 2018 בעקבות בקשה לפסילת שופט שהגיש נאשם בהליך משפטו. במסגרת הבקשה הגיש הנאשם תכתובות לביסוס טענותיו, מהן עולה לכאורה התנהלות פסולה של השופט בעניינו (ואשר במסגרת החקירה שהתנהלה בהמשך, הסתבר שאין לכך בסיס).
בעקבות הבקשה החליטו היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה לפתוח בחקירה שלוותה ע"י פרקליטות מחוז צפון.
יובהר כי במסגרת החקירה לא נמצאה תשתית ראייתית למעורבות השופט אמיר טובי בביצוע עבירות פליליות, לא נפל כל פגם פלילי בהתנהלותו ולא היה שותף להטיית משפט.
על פי החשד, נעשה ניסיון לפנות לשופט כדי לגרום לביטול צו המעצר שהוצא על פי דין. יצויין כי השופט קיבל החלטה שלא לבטל את צו המעצר וכי במסגרת החקירה עלה חשד כי נעשתה פעילות בכוונה לכאורה להשפיע על השופט, שלא יצאה לפועל כלפי השופט.
בתיק נחקרו בין היתר חשדות לעבירות שיבוש וניסיון שיבוש הליכי משפט, ניסיון השפעה לא הוגנת, מרמה והפרת אמונים, זיוף בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מסירת ידיעות כוזבות, כניסה לישראל בניגוד לחוק והחזקת נשק שלא כדין. עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי נתגבשה תשתית ראייתית נגד מעורבים בתיק כל אחד על פי המיוחס לו.
תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה על המשך ההליכים.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות