21.05.2022

שבת

המשטרה עצרה היום 4 חשודים תושבי חיפה בהם 2 קטינים בחשד להונאת קשישים יוצאי חבר העמים

ראשיתה של החקירה בדיווח של חברת אשראי על קבלת תלונות מצד לקוחות בגין חיובי אשראי שלא ביצעו שהביאה לפתיחה בחקירה סמויה שנוהלה ביחידה המרכזית (ימ"ר) מחוז חוף בה נאספו ראיות רבות ואותרו כ-80 עסקאות בהם היו מעורבים החשודים בעוקץ קשישים בשיטת הארנק הדיגיטלי. על פי החשד איש קשר מחו"ל יצר קשר עם הקורבנות בארץ, הזדהה כאיש ביטחון של חברת האשראי ולאחר שרכש את אמונם קיבל מהם את פרטי כרטיס האשראי שלהם באמצעותו פתחו החשודים בארץ ארנק דיגיטלי במכשיר הטלפון וכך ביצעו רכישות שונות כגון טלפו ניידים, ביגוד, מזון ועוד בסכום של כ 30,000 ש"ח.

הבוקר עם מעצרם של החשודים, תושבי חיפה (17, 18.5) נכנסה החקירה לחלקה הגלוי ובמהלך החיפושים שנערכו בבתי החשודים אותרו פריטים שנקנו על פי החשד במרמה.

לבקשת המשטרה האריך הבוקר בית המשפט השלום בחיפה את מעצרו של אחד החשודים הבגירים עד ליום ג'. שני הקטינים שוחררו בתנאים מגבילים. חשוד נוסף יובא מחר לבית המשפט לשם הארכת מעצרו.

במשטרה ממליצים:
לא לתת פרטים על חשבון הבנק או כרטיס האשראי דרך הטלפון לאף אדם מאף גוף. במידת הצורך, לנתק את השיחה ולהתקשר לשירות הלקוחות.

אין למסור קוד זיהוי שנשלח אליכם מחברת האשראי לשום גורם. לא למי שטוען כי הוא נציג חברת האשראי/בנק, וגם לא לבית עסק. הקוד נועד לטובת כך שהלקוח עצמו יהיה זה שיזין אותו באתר האינטרנט/אפליקציה של בית העסק. אף גורם מלבד הלקוח לא אמור לקבל לידיו את הקוד.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות