29.11.2021

יום שני

צילום: דוברות המשטרה

המשטרה הודיעה: בתום שנה של הפעלת סוכן בתוך המגזר הערבי, הופללו 78 סוחרי אמל״ח מהכבדים בישראל

שלל הפעילות הסמויה הניבה גם תפיסה של 40 רובים, 13 אקדחים, שני מקלעים ושני מטעני חבלה עם מערכת הפעלה סלולרית מוכנים להפעלה. הסוכן, שהינו עבריין שחצה את הקווים, פעל תחת כיסוי של חייל בארגון פשע שמספק נשק ל״בוסים״ הגדולים.

65 חשודים מ- ישובים בצפון: תושבי טמרה, נצרת, כפר עילוט, יפיע, כאבול – שם נעצרו אב ושלושת בניו שפתחו עסק משפחתי לסחר בנשק בלתי חוקי, שפרעם, כפר סאג'ור, דלית אל כרמל, עוספיה, אום אל פחם, זלעפה, מעלה עירון, טמרה, בוסמת טבעון, כפר איבטין, פורדיס, כפר ירכא, כפר יאסיף, – נעצרו היום על ידי כוחות משטרה גדולים ביניהם כוחות מיוחדים ולוחמי משמר הגבול, בפשיטות בישובים בצפון הארץ ומרכזה .

צילום: דוברות המשטרה

הסוכן שגוייס באוגוסט 2020 על ידי היחידה המרכזית של משטרת מחוז צפון מתוך העולם העברייני החל לפעול כבר בנובמבר 2020 ורכש במשך השנה האחרונה ב- 48 עיסקאות שונות- 53 כלי נשק תיקניים, 2 מטעני חבלהעם מערכת סלולארית מוכנים להפעלה ותחמושת רבה:
כלי הנשק שנרכשו:
1 מקלע מסוג מא"ג.
25 רובי סער m16 תיקניים.
7 רובי סער קלצניקוב.
13 אקדחים שונים מתוצרת גלוק, FN CZ, Sig sauer

מדובר במבצע הסמוי שהביא להיקף המעצרים הגדול ביותר של סוחרי נשק מאז קום המדינה ולכמות כלי הנשק הגדולה ביותר שנתפסה במבצע מסוג זה.

הפעילות בוצעה על ידי היחידה המרכזית בראשותו של נצ"מ מני בנימין על פי מדיניות מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא "ליבש את הביצה ולא רק לתפוס את היתושים" שבמסגרתה פעלים שוטרי מחוז צפון לאיתור וחיסול נתיבי ההברחה, הסחר והאספקה של כלי נשק בישובי החברה הערבית. הפעילות שהחלה ברחבי הצפון התרחבה גם לעבר סוחרי וספקי נשק ממרכז הארץ.

ניצב שמעון לביא : "מדובר בפעילות סמויה שהתחלנו להרים לפני כשנתיים בימ"ר צפון ובמסגרתה גויס הסוכן הסמוי ופעל במשך השנה האחרונה בקרב העבריינים העוסקים בסחר ואספקת נשק לעבריינים ברחבי הצפון.

אנחנו נלחמים באלימות והפשיעה בחברה הערבית בכל האמצעים, ומעבר לפעילות בפן הפלילי כמו שאתם רואים כאן, אנו תוקפים אותם גם בפן הכלכלי, הרישוי, הבריאותי והתברואתי תוך שיתוף פעולה עם כל גופי אכיפת החוק במדינה. זו מלחמה של ממש על עתיד החיים היום יומיים של כל אזרחי המדינה וביטחונם האישי, זו מלחמה כנגד חדירת השפעת גורמים עבריינים על הרשויות המקומיות המנסים ומצליחים לשים יד על כספי הציבור, זו מלחמה כנגד סחיטה של בעלי עסקים במגזר הפרטי. יש פה ארגונים שמנסים לקחת נתח מחלק משמעותי של הפעילות הכלכלית במדינה, ציבורית ופרטית. זה מסתכם בסכומי כסף עצומים ואם לא נמשיך ונפעל לחסל אותם הם ילכו ויתחזקו. אסור שהפשע ישתלם – וחייבים להמשיך לפעול ביתר עוצמה ולהגביר את הלחץ על העבריינים."

השר לביטחון פנים עמר בר לב הגיב בעמוד הפייסבוק שלו על המבצע:

תפיסת סוחרי הנשק הגדולה בתולדות משטרת ישראל. הבוקר ניתנה פקודת ה״פּעל״ למבצע ״אושן״ במהלכן פשטו 1600 שוטרים, ביניהם לוחמי משמר הגבול וכוחות מיוחדים, על 25 יישובים במגזר הערבי. עד כה נעצרו 64 חשודים ו-14 נוספים, סוחרי נשק בלתי חוקי מהכבדים בישראל, הופללו נעצרו ויעצרו. מדובר במבצע בהובלתו של סוכן סמוי שתוצאתו היקף המעצרים הגדול ביותר של סוחרי נשק. הגדרנו את ההתמודדות עם הפשיעה ברחוב הערבי כיעד עיקרי של המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל וזהו עוד צעד משמעותי בכיוון זה. תוצאות המבצע הלילה הן פרי עמל רב על פני זמן רב של זרועות משטרת ישראל, מאיסוף המודיעין דרך גיוס והפעלת הסוכן ועד הביצוע היום לפנות בוקר. נחישות, יצירתיות והתמדה, זאת הדרך הנכונה והיחידה לייבש את הביצה – ואנחנו מייבשים אותה!

גם ראש הממשלה נפתלי בנט הגיב על המבצע המשטרתי:

במשך שנים נבנה כאן אחד ממצבורי הנשק הבלתי חוקיים הגדולים במזרח התיכון – ואת זה התחלנו לפרק.מעט אחרי כניסתי לתפקיד, הגדרנו את המאבק בפשיעה הערבית כיעד לאומי של ממשלת ישראל. המבצע המשטרתי אמש הוביל לתפיסת עשרות כלי נשק, ולמעצרם של 78 חשודים, בדרגים בכירים, שתכננו, יזמו והובילו מבצעי פשיעה שגבו חיי אדם. הדרך עוד ארוכה, אבל אנחנו ממשיכים לעבוד.

מאוחר יתר הודיעה המשטרה על מעצר של 60 סוחרי נשק במבצע סוכן יחודי ותפיסה של עשרות נשקים ואמצעי לחימה:

60 עצורים הובאו להערכת מעצר בבית משפט השלום בנצרת ובטבריה.

עד כה הוארך מעצרם של 28 חשודים למשך שבוע ימים. הדיונים בהארכות המעצר נמשכים.

צילום: דוברות המשטרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

לא מוכנים לדרבי

האדומים של אלישע לוי חזרו מהפגרה נכנעו למחזיקת הגביע די בקלות, וספגו הפסד בית ראשון העונה 1-3, למרות זאת נשארו במקום השלישי בטבלה, חזק בתמונת

חדשות היום

הסנטר ג'יימס דיקי חתם בהפועל חיפה

מועדון הכדורסל הפועל בי-קיור לייזר חיפה שמח להודיע על החתמתו של הסנטר ג'יימס דיקי השלישי. דיקי (26, 2.07 מ׳), שיחק ארבע שנים באוניברסיטת צפון קרוליינה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות