16.05.2022

יום שני

צילום: אילוסטרציה

המרצה והסטודנטית (סיפור חקירה)

באחד מהימים האחרונים של הקיץ, הדס (שם בדוי), סטודנטית למשפטים באוניברסיטה במרכז הארץ, יצרה איתי קשר וביקשה לקבוע עמי פגישה במשרדי, "אמנון רודס משרד חקירות ". קבענו להיפגש כבר באותו הערב. הדס נכנסה למשרד והבעת פניה הייתה מפוחדת ומוטרדת, היא התיישבה בכיסא מולי וסיפרה לי מה הסיבה שהגיעה אלי. 

הדס הייתה בשנה השנייה שלה לתואר, מאז שהייתה ילדה קטנה חלמה להיות עורכת דין, בדיוק כמו אמא שלה. תוך כדי השירות הצבאי ניגשה למבחן הפסיכומטרי, ומספר חודשים לפני שהשתחררה מהשירות הצבאי, כבר התחילה להתעניין ולחפש מידע אודות האוניברסיטאות שבאזור מגוריה. לשמחתה היא התקבלה לאוניברסיטה שרצתה והתחילה את לימודיה לתואר ראשון במשפטים. 

במהלך הפגישה, הדס סיפרה לי על מרצה כריזמטי במיוחד שלמדה אצלו את אחד הקורסים, שמו אבישי (שם בדוי). לאחר יום לימודים ארוך, בשעת ערב, ניגשה הדס לאבישי על מנת להתייעץ אתו בנוגע לעבודת הגשה שהיה עליה להגיש במהלך הקורס שהוא מלמד. הם שוחחו על פרטי העבודה ובסוף השיחה אבישי הציע להדס שיסיע אותה לביתה מאחר וחשוך בחוץ והשעה כבר מאוחרת. הדס שידעה שתאלץ להמתין לאוטובוס הבא כמעט שעה, הסכימה להצעתו של אבישי והם הלכו יחד לחניון האוניברסיטה לכיוון הרכב, שבשעה מאוחרת זו כבר היה האחרון בחניון. 

הדס סיפרה לי שבמהלך הנסיעה אבישי שאל אותה שאלות אישיות, שלהרגשתה לא היו במקום, היא חשה חוסר נוחות וביקשה ממנו להפסיק. בשלב זה אני לא אמשיך לפרט, רק אספר לכם שאבישי תקף מינית את הדס ברכב. הדס ההמומה חזרה לדירת השותפים שלה והסתגרה בחדרה 3 ימים עד ששיתפה את חברה שלה מאיה (שם בדוי), שגם היא לומדת בקורס של אבישי. מאיה שיתפה את הדס שבעבר הוא תקף גם אותה ושיש שמועות על עוד סטודנטיות נפגעו ממנו, אך מאחר ויש לו קשרים רבים ומוניטין חזק, אף פעם לא תפסו אותו והוא ממשיך לעולל את המעשים הנוראיים שהוא עושה. 

כשהדס הגיעה למשרדי היא ביקשה ממני לעשות צדק עם כל הנשים שסבלו ממעשיו של אבישי ולהשיג הוכחות חותכות על מנת שהיא ונשים נוספות יוכלו להגיש תלונות במשטרה, ושאבישי יקבל את העונש שמגיע לו. תוך כדי השיחה כבר התחלתי לגבש תוכנית איך לתפוס את אבישי.. 

השתמשתי בקשרים שיש לי וגרמתי להנהלת האוניברסיטה להכניס אותי כאיש צוות תחזוקה למתחם, כך אוכל להתקרב לאבישי ולעקוב אחריו. כמובן שדאגתי שיהיו עלי את כל אמצעי המעקב שאני צריך, מצלמה נסתרת ומכשיר הקלטה, מכשירים שעל פניו נראים תמימים אך ישמשו אותנו היטב בחקירה הזאת ויביאו לנו הוכחות ותוצאות. הייתי נחוש בדעתי לתפוס אותו 'על חם'. 

כבר ביומיים הראשונים שלי שם, הייתי עד לסטודנטית שנכנסה למשרדו ויצאה בסערה. היו עוד מקרים דומים נוספים, כמובן שתיעדתי הכול על מנת שיהיו לי כמה שיותר ראיות והוכחות שמשהו רע מאוד קורה בין כותלי האוניברסיטה. ביום השלישי החלטתי לעלות שלב בחקירה, רציתי לתעד מה קורה בתוך המשרד של אבישי. 

היה זה סוף השיעור ואבישי ביקש מאחת הסטודנטיות לגשת אליו למשרד על מנת לדון בתוצאות המבחן שלה. כשהדלת נסגרה, התקרבתי והעמדתי פנים שאני מתקן את המנעול כדי לא לעורר חשד בקרב העוברים והשבים, כמובן בלי להרעיש כדי שאבישי לא ישים לב שאני שם. דרך הפתח הצר שמתחת לדלת העץ, הצלחתי לראות ולשמוע, וכמובן לצלם ולהקליט את מה שקורה בחדר. נראה היה שאבישי מתקרב לסטודנטית והיא נסוגה אחורה ומבקשת ממנו להפסיק, הסיטואציה לא השתמעה לשני פנים, תוך מספר שניות התפרצתי פנימה. השגתי את ההוכחות שרציתי ולא יכולתי לתת לסיטואציה הזאת להימשך, הייתי חייב לעצור את זה. 

התעמתי עם אבישי, שהיה מופתע מהכניסה שלי, והצגתי בפניו חלק מהחומרים שהשגתי בימים הבודדים שהייתי שם. אמרתי לו גם שיש לנו הוכחות חותכות על המקרה שהיה עם הדס והשגנו צילומים ממצלמות רחוב שהיו מותקנות באזור, מה שלא היה נכון, אבל רציתי לגרום לו לדבר ולהודות במעשיו. אני מזכיר לכם שכל השיחה שלנו מוקלטת ומצולמת. זה הצליח כמובן ואבישי הודה בכל מעשיו, והכל מופיע בהקלטות שלי. 

באותו רגע ההמולה סביבנו כבר הייתה גדולה, המון סטודנטים ואנשי צוות שכבר הזעיקו את המשטרה. כאשר השוטרים הגיעו מסרתי להם את כל החומרים שהיו בידיי, והם עצרו את אבישי להמשך חקירה. היה לי גם חשוב ליצור קשר עם איש הקשר שלי במשטרה ולהסביר יותר לעומק את הדברים ולוודא שהם קיבלו את כל החומרים ושזה מספיק כדי להגיש כתב אישום נגד אבישי ולהעמידו לדין על המעשים הנוראיים שביצע. 

יצרתי קשר עם הדס וסיפרתי לה על כל מה שקרה, כבר באותו הערב היא ניגשה למשטרה והגישה תלונה, כך גם חברה שלה מאיה, וסטודנטיות נוספות שנאלצו לסבול את התנהגותו של המרצה אבישי.

כעבר מספר ימים, דיברתי שוב עם איש הקשר שלי במשטרה שדיווח לי שהחומרים שהם קיבלו לידיהם, יחד עם התלונות שהתקבלו ע"י הסטודנטיות האמיצות הספיקו כדי להאריך את מעצרו של אבישי, להגיש כתב אישום ולהעמיד אותו לדין על התקיפות המיניות שביצע. 

לפעמים צריך לקחת סיכונים כדי להשיג את ההוכחות הדרושות, ובעזרת תוכנית פעולה מקצועית ומחושבת תמיד נצליח להגיע לתוצאות. 

אמנון רודס משרד חקירות

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות