24.10.2021

יום ראשון

צילום: דוברות עיריית ביאליק

המרכז ליזמות וחדשנות נחנך בחט"ב אורט אפק קרית ביאליק במעמד ראש העיר קרית ביאליק, אלי דוקורסקי ומנכ"ל רשת אורט ישראל, צבי פלג

המרכז החדשני שישמש כמתחם למידה והכשרה לתלמידי החט"ב עוצב והותאם לפדגוגיה חדשנית ולאמצעים הטכנולוגיים של המאה ה- 21

היום (יום ה) נחנך המרכז ליזמות וחדשנות בחט"ב אורט אפק במעמד  ראש העיר קרית ביאליק, אלי דוקורסקי ומנכ"ל רשת אורט ישראל, צבי פלג.

המרכז החדש הוקם בתפיסה פדגוגית חדשנית לפיה חשיבה עצמאית מובילה לחדשנות, לכן יש לפתח אותה בכל האמצעים העומדים בפני המורה, כולל שימוש בטכנולוגיות עכשוויות.

המרכז אשר מחולק לאזורי עניין שונים יכול להכיל בכל רגע נתון עד 85 תלמידים.  המקצועות הנלמדים במרכז מאפשרים שילוב תחומים ועירוב גילאים,  כאשר אין משמעות יותר  ללמידה בכיתת אם והוראה פרונטלית.  המרכז מותאם לדרישות של סביבות למידה מודרניות בהן מורה אינו מקור ידע בלעדי אלא מנחה . המרכז החדש ישמש את צוות בית הספר ואת התלמידים ללמידה פרויקטלית בדומה לחברות הי טק המטפחת עבודת צוות, חשיבה יצירתית ויזמות. .

בכדי שהשימוש במרכז יהיה נגיש וזמין לכלל התלמידים באופן האפקטיבי ביותר, יהוו השיעורים במרכז חלק אינטגרלי ממערכת השעות של התלמידים כבר בשנת הלימודים הנוכחית, ויאפשרו להם ללמוד במרחב מחוץ לגבולות הכיתה המסורתית בקהילות לומדות עם מוריהם כמנטורים.

המרכז עתיד להפוך למוקד משיכה לא רק לתלמידי בית הספר , אלא גם לשמש את מכללת וותיקים בה לומדים גמלאי קריית ביאליק ובד בבד מתנדבים במסגרת החינוכית.

מנכ"ל רשת אורט, צביקה פלג:  "עולם המחר בנוי מאפשרויות של תכלול תחומים רבים לתוך יצירה אחת. לכן רק שינויים בעולם החינוך ויוזמות חינוכיות חדשניות יאפשרו להכין את דור המחר. בהתאם, המרכז מבוסס על תפיסה פדגוגית חדשנית לפיה כבר לא מדברים רק על ידע, אלא על מיומנויות ועל מיומנויות רב תחומיות ובין תחומיות. תלמידים שילמדו בהתאם לתפיסת החשיבה היצירתית יגדלו לתוך עשייה שתביא אותם להצלחה ולמצוינות."

ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי: ״אני גאה במערכת החינוך של קרית ביאליק שראשונה לפתוח את מרכזי החדשנות והיזמות . לפני 3 שנים פתחנו המרכז בחט"ב אורט דפנה ובתקופה הקרובה יוקם גם המרכז בחטיבה העליונה, כך שתוכלו לשמור על המשכיות והרצף . אני מודה לרשת אורט על שותפות ארוכת שנים".

בסיום הטקס הרשמי קיימו התלמידים שיח פתוח עם ראש העיר קריית ביאליק  אלי דוקורסקי ומנכ"ל אורט ישראל צבי פלג במהלכו הועלו השאלות בנוגע להתמודדות הרשות עם משבר הקורונה, תוכניות של רשת אורט לשנים הקרובות וכד'. תלמידים גם בקשו לדעת מה הוביל את דוקורסקי להחלטה מגיל צעיר להיכנס לחיים הציבוריים ולהתמודד  על ראשות העיר.

צילום: דוברות עיריית ביאליק
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מיון כרמל ערוך ומוכן לכל תרחיש

תוך מורכבות התנהלות בזמן קורונה תרגל מיון כרמל אירוע רב נפגעים גדול. בתרגיל בחנו אנשי פיקוד העורף והאגף לשעת חירום במשרד הבריאות את צוותי מיון

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות