04.12.2021

שבת

במרכז הרפואי מנסים לחזור לשגרה צילום: דוברות המרכז הרפואי הלל יפה

המרכז הרפואי הלל יפה מתקשה להתאושש ממתקפת הסייבר שתקפה את בית החולים לפני כשבועיים

מיום מתקפת הסייבר על מערכות המחשוב במרכז הרפואי פעלנו בשיתוף חטיבת בתי החולים, משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי לפריסה מחודשת של כל מערכות המידע בתשתית חלופית לזו שהותקפה. המשמעות היא התקנה מחדש של מערכות מחשוב המאפשרות ניהול תיק קליני, כולל היסטוריה רפואית.

הדבר נעשה תוך חתירה לרמת אבטחת המידע הגבוהה ביותר, עדכון המערכות החדשות ביותר, ויצירת תעדוף קליני כך שתהליך השיקום יבוצע באופן המושכל והמבוקר ביותר.

לציין כי העבודה נעשית 24/7 תוך התגייסות מאומצת וחסרת תקדים של מומחי מערכות מידע בכל הדרגים והרמות, וכוללת גם עמיתים מבתי חולים אחרים.

ד"ר מיקי דודקביץ: "עברנו כברת דרך בשבועיים האחרונים, כזו שיש בה בכדי להתוות תורה עתידית ממנה ילמדו אחרים. זוהי התמודדות מורכבת עם מצב הדורש הסתגלות מסוג שאינו רפואי במהותו. לצד הקמת מערכות מידע חדשות, אנו פועלים בכל המישורים לשחזור הדרגתי של המידע הקליני.

החזרה לשגרה היא כרגע בראש מעייננו, ולשם כך אנו פועלים מידי יום על מנת להעמיק ולהרחיב את הפעילות הקלינית.

המיונים שלנו מקבלים מטופלים, מרפאות החוץ פועלות באופן חלקי, ניתוחים מבוצעים, ולמרות שאנחנו עדיין לא במלוא התפוקה כפי שאנו רגילים, המטופלים שנמצאים כאן ומגיעים לכאן זוכים למלוא היחס והשירות, וכמובן הטיפול הרפואי.
ברור לי שמדובר בתהליך שאורך זמן ונעשה  בהתאם לתכנית מסודרת, תוך כך שאנו עמלים לקצר את התהליך כולו. במקום שיש רצון, יש אנשים טובים ויש יכולת- היו ויהיו הישגים. אני מודה לכל הגופים שנרתמו לסייע לנו ולעובדי בית החולים שהפגינו מסירות ואחריות, התגייסו והסתגלו למצב החדש  באופן שמעורר השראה.

במרכז הרפואי הלל יפה מנסים לחזור לשגרה צילום: דוברות המרכז הרפואי הלל יפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות