03.08.2021

יום שלישי

מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון ד"ר אוהד הוכמן . צילום - מיכה בריקמן

המרכז הרפואי בני ציון: רופאים על הבר

לאור ההצלחה, המרכז הרפואי בני ציון יקיים זו הפעם השלישית את אירועי "רופאים על הבר", הפעם לנוכח הקורונה הוא יתקיים במתכונת אונליין. במסגרת הפרויקט, שיתקיים לאורך חמישה ימים, בין התאריכים 29.11-3.12,  החל מהשעה 20:00, יגיעו רופאים מומחים מהמרכז הרפואי בני ציון עד אליכם הביתה עם הרצאות במגוון נושאים הנוגעים למגפת הקורונה. מנכ"ל המרכז הרפואי *ד"ר אוהד הוכמן*: "מטרת האירוע היא לקדם את בריאותו של התושבים, לחשוף אותם למידע העצום שיש בתחום הבריאות והחדשנות הרפואית ולשתף אותם בטיפולים ומחקרים פורצי דרך. מטרה נוספת ,היא לעזור למסעדות ולברים בחיפה במיוחד בתקופה זו ולכן אנו מציעים להזמין לקראת ההרצאה ארוחה טעימה מאחד מבתי העסק בעיר"_
"רופאים על הבר" הפך לאירוע מסורתי של המרכז הרפואי בני ציון , הפעם החליטו במרכז הרפואי שאם אי אפשר להביא את ההרצאות לברים ברחבי העיר , הוא ידאג את המרצים שלו עד לבתים ובכך לאפשר לאנשים מרחבי הארץ להצטרף ולהאזין. 
מנהלת השיווק וקשרי חוץ במרכז הרפואי *מורן עתיר*: "לא ניתן לקורונה לעצור אותנו!  אירוע 'רופאים על הבר' יתקיים לאורך 5 ימים במתכונת Online בנושאים שרלוונטיים לכולנו במיוחד בתקופת הקורונה. בין הנושאים: מנהיגות בזמן משבר, השפעות הקורונה על הנפש, אלרגיות ואסטמה בצל המגפה, מתבגרים בימי קורונה והרצאה מיוחדת לרגל יום הסוכרת הבינלאומי .
ההשתתפות בהרצאות תהיה ללא תשלום אך מותנה בהרשמה מראש באתר ביה"ח : www.b-zion.org.il , למידע נוסף על ההרצאות והרשמה יש להיכנס ללינק:  https://www.wetalkmed.com/doctoralabar

להלן ההרצאות :

29.11  20:00|  מנהיגות בזמן משבר וסקירה על השפעת הקורונה בארץ ובעולם ד"ר אוהד הוכמן, מנכ”ל המרכז הרפואי בני ציוןאנו נמצאים קרוב לשנה בצלו של משבר בריאותי וכלכלי בשל מגפת הקורונה. וירוס זה, שינה את אורחות חיינו והביא לתחלואה ותמותה בצד פגיעה קשה בפעילות העסקית במשק. הווירוס העמיד את מערכת הבריאות בפני אתגר משמעות,  בהתמודדות עם מחלה הפוגעת בכלל האוכלוסייה אשר שינתה לגמרי את ההתנהלות של בתי החולים.  בהרצאתו יסקור ד”ר הוכמן את הנושא בהרחבה ויחשוף נתונים חדשים ומעניינים על השפעת הקורונה.
30.11 20:00|  כוחה של מילה – השפעות הקורונה על הנפש שלנו ודרכי התמודדות ד"ר צחי ארנון, פסיכולוג קליני ורפואי, מוסמך בהיפנוזהבהרצאה נציג הסברים על המשמעות שאנחנו נותנים לדברים דרך ההגדרות המילוליות שאנחנו מגדירים לעצמנו ומתוך כך להבין שיש לנו חופש לבחור באמצעות שינוי ההגדרות והמילים. בסוף ההסברים , נסיים את ההרצאה בתרגול של דמיון מודרך.
1.12  20:00 |  אסתמה,  אלרגיה  קורונה וכל מה שביניהן 
פרופ’ אהרון קסל, מנהל המכון לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית ד"ר אמיליה חארדק,  מנהלת יחידת ריאותבהרצאתם המשותפת ידברו שני המומחים על התמודדות עם אלרגיה ואסתמה ואיך מטפלים במחלות בצל מגפת הקורונה , כיצד החלמה מווירוס הקורונה משפיעה על חולי אסתמה. בנוסף, יתנו סקירה על טיפולים חדשים לחולים באסתמה קשה. בסיום ההרצאה יהיה מקום לשאלות על מחלות אסתמה ואלרגיה
2.12  20:00|  הסערות שמאחורי המסכות – מתבגרים בימי קורונה ד"ר נגה כרם  רופאת ילדים  מנהלת יחידת מתבגריםלמגיפת הקורונה השפעה משמעותית על כל אחת ואחד מאיתנו  והשפעתה גדולה במיוחד על אנשים בתקופות רגישות בחייהם,  כמו בגיל ההתבגרות. רבים מאיתנו מרגישים את אי השקט של דור המתבגרים גם בימים רגילים  ובוודאי בתקופות לחץ כמו ימי הקורונה.  בשיחתנו ננסה לנתח כיצד משפיעה המגפה על חייהם והתנהלותם של בני הנוער וננסה לתת מעט טיפים לשמירת השפיות בימים מוטרפים אלו. 
3.1220:00|  מגפת הסוכרת בעולם וחשיבות איזון המחלה בעידן הקורונה ד"ר מוחמד שיח’ אחמד, מומחה ברפואה פנימית ובאנדוקרינולוגיה, המכון האנדוקרינילכבוד יום הסוכרת הבינ”ל נקיים הרצאה בה ידבר ד”ר שיח’ אחמד על הסיבות בעליית אחוזי הסוכרתיים בעול,  הטיפולים החדשים בסוכר ויציג הנחיות מיוחדות לחולים סוכרתיים בתקופת הקורונה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות