19.01.2022

יום רביעי

אילוסטרציה

המקרה של השכן שחנה בכוונה בחניה שלא שייכת לו

בני זוג ביקשו לקבל צו מניעה אשר יאסור על השכן שלהם להחנות את רכבו באופן שגולש לתוך החניה שלהם ויאסור עליו לחנות על גבי קו ההפרדה המפריד בין החניות. בתביעתם טענו בני הזוג כי השכן מטריד אותם ומתנכל להם ובכוונה מעמיד את הרכב שלו באופן שממש גולש לתוך חניית בני הזוג או אף חונה בה ממש. 

להגנתו של השכן, הוא טען כי ראשית, אינו מתגורר בבית כבר מספר חודשים. בנוסף, הוא טען כי כתב התביעה נועד בכלל רק בשביל להתעמר בו, להפחיד אותו ולהכפיש את שמו וכי העובדות המתוארות בכתב התביעה הן משוללות כל יסוד ועובדה היא שמעולם לא הוגש כנגדו שום כתב אישום ואין כנגדו הליך פלילי. עוד הוא טען, כי ישנה גם חנייה אחרת של הרכוש המשותף ובני הזוג יכולים ללכת ולחנות שם. בנוסף טען כי בני הזוג יכולים ללכת ולחנות בחניה נוספת שהוקצתה להם, הלוא היא חניית נכים. במקום לחנות את האוטו שלהם בחניית נכים הם בוחרים לחנות בחניה אחרת ששייכת להם ולהטריד מדי יום את השכן ולבדוק האם רכבו גולש לעבר חנייתם. בכל אופן, הנתבע טען שהוא בכלל לא גולש לתוך החניה שלהם ואם כן זה לא הוא אלא הבת זוג שלו, שעושה זאת בטעות.

המפקח על רישום המקרקעין בחיפה קבע כי לפי מסמכי רישום הבית המשותף נראה כי לכל אחת מהדירות המדוברות ישנה חניה צמודה ואין ספק כי שתי החניות צמודות זו לזו. ברור שעומדת לבני הזוג הזכות לחנות בחניה שלהם באופן שזכות זו לא תופרע על ידי צד ג' כלשהו. יש לשלול מיד את דרישת השכן שבני הזוג יחנו את רכבם בחניית הנכה שהוקצתה להם על ידי עיריית חיפה במקום להשתמש בחניה האחרת שלהם. מהעדות עלה כי חניית הנכה הוקצתה לבני הזוג בעבור בנם שהינו אדם עם מוגבלויות והרכב שלו נושא מספר מסוים המשמש רק אותו. גם הדרישה של השכן כי בני הזוג יחנו פשוט בחניה המשותפת אינה מקובלת כי הם לא אמורים לחסום באופן קבוע את השימוש של יתר הדיירים בבניין ואורחיהם בחניה. מעבר לזה, שזכותם של בני הזוג להחליט איזה רכב שלהם יחנה באיזו חניה.

בני הזוג צרפו לתביעתם תמונות רבות המעידות של כך שהשכן חונה ממש בתוך הקווים המפרידים וגולש לחנייתם. בני הזוג העידו שהשכן ממש מבצע מספר תמרונים בכוונה ואף יוצא מרכבו כדי לוודא שהוא אכן מפריע לחניית בני הזוג. גם ההתנהלות של השכן בדיונים, שהייתה מאיימת, מפחידה ולא מכבדת מעידה כאלף עדים על התנהגות השכן ועולה בקנה אחד עם טענת בני הזוג בדבר התנהגותו הפוגענית והמכוונת. לאור האמור, ניתן צו האוסר על השכן לחנות את רכבו באופן שגולש החוצה מתחום החניה שלו ובנוסף הוא ישלם הוצאות משפט בסך של 14,545 ₪.

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי הינה בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת חיפה והינה עוסקת בתחום האזרחי-מסחרי

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

עיריית קריית מוצקין זוכת חמשת הכוכבים במקלוט ומיגון ממשיכה בהיערכות למיגון ומציבה מיגוניות בגני הילדים

ראש העיר, חיים צורי: ״הבטחון והבטיחות שלכם חשובים לנו״ ״האומיקרון לא יעצור אותנו מלהשקיע והפעם הצבנו מיגוניות כחלק מהיערכות לחירום בגן הילדים ורה ויצמן״, אמר

יוחנן וולאך
חדשות היום

תנו קרדיט לקבוצות הפריפריה

יוחנן וולאך, מכוכבי נבחרת ישראל למונדיאל מכסיקו-70', סוקר את השינויים הדמוגרפיים של קבוצות ליגת העל  בעשרות השנים האחרונות.  מרכז הכובד יצא, ובצדק, מגוש דן והתפרס

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות