05.08.2021

יום חמישי

צילום: שילוב אלאונורה

המכללה האקדמית אוהלו להכשרת עובדי הוראה מצטרפת לות"ת

מנכ"ל משרד החינוך, עמית אדרי ויו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב, פרופ' יפה זילברשץ, חתמו הבוקר (א') על הסכם להעברת המכללה האקדמית להכשרת עובדי הוראה, אוהלו, לות"ת (הועדה לתכנון ולתקצוב) של המועצה להשכלה גבוהה.

המעבר התאפשר לאחר שהמכללה האקדמית אוהלו ומכללת תל חי החלו בתהליך איחוד, כחלק ממהלך אסטרטגי רחב שמובילים משרד החינוך והות"ת כדי להשביח את איכות הכשרת ההוראה בישראל. מדובר בבשורה חשובה למכללות ולפריפריה הצפונית שכן היא תאפשר, בין היתר, לחזק את המוסדות המכשירים להוראה, לקדם את הסגל האקדמי ולהציע תכניות הכשרה מגוונות ולמשוך אליהן מועמדים מצטיינים.

בחמש השנים האחרונות, מכללת תל חי ומכללת אוהלו נמצאות בתהליך איחוד שצפוי להסתיים השנה.האיחוד שבין שתי המכללות ישווה את מעמדן ליתר המוסדות האקדמאיים הפועלים בישראל. במסגרת מהלך זה הן תזכנה  לחופש אקדמי מלא, שיכלול גם את ענייניהם המנהליים והתקציביים. הצטרפות אוהלו לות"ת מציב אותה יחד עם יתר המכללות אשר הצטרפו זה כבר: אחווה, בית ברל, סמינר הקיבוצים והרצוג שעשו מעבר דומה בשנים האחרונות.

התכנית לאיחוד מכללות, יצאה לדרך ב-2015, במסגרת הסכם שנחתם בין משרד החינוך לות”ת לגבי מעבר המכללות לחינוך לאחריות ות”ת.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

אורחים במסעדת ה-BP חיפה

מסעדת ה-BP המיתולוגית במפרץ חיפה אירחה השבוע את ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד המרכזי להנהגת הליכוד לאחר עידן נתניהו. בנוסף, היום התארח במסעדה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות