02.07.2022

שבת

צילום: דוברות עיריית נשר

המטרה- אפס באחוזי נשירה: כנס ראשון בנושא חינוך דיפרנציאלי התקיים בנשר

כנס בשם "איך עושים חינוך דיפרנציאלי" התקיים אמש (ב׳) בנשר. הכנס חיבור בין בעלי מקצוע בתחום החינוכי והיווה פלטפורמה לדיון במענה החינוכי המייטבי עבור כל תלמיד באשר הוא. בכנס נאמו מנהל מחוז חיפה ד"ר סער הראל, מנהלת מחלקת החינוך בעירייה הגב' גלי כהן והמפקחת על החינוך המיוחד במשרד החינוך גב' דליה צפניה

השבוע, נערך בנשר כנס ראשון מסוגו, בנושא חינוך דיפרנציאלי. מטרת הכנס הייתה לעצור, דווקא בשיאן של הכנות סיום השנה, ולהתבונן בצורה מעמיקה על מגוון המענים של המערכת החינוכית העירונית לתלמידים. בכנס נכחו יועצות מכל בתי הספר בעיר, רכזות הכלה, מורות שילוב, פסיכולוגיות בית ספריות, חברי המחלקה לשירותים חברתיים, מנהלים ומנהלות בתי הספר ועובדי מחלקת החינוך של העירייה.

את הכנס פתח ד"ר סער הראל מנהל המחוז, בשיחה על העקרונות שצריכים להוביל מוסד חינוכי בהקשר של חינוך דיפרנציאלי. הראל שם דגש על פיתוח תפיסה של הכלה, ומתן מענה מותאם לתלמידים מגוונים, בעלי רמות ידע ומיומנויות שונות, הלומדים באותה הכיתה.

המפקחת על החינוך המיוחד גב' דליה צפניה, נשאה דברים וחשפה את נתוני העיר בתחום ההכלה והשילוב.
בהרצאתה דיברה המפקחת על היחס בין הילדים עם צרכים מיוחדים בנשר אשר לומדים ב״כיתות רגילות״ אל מול כיתות חינוך מיוחד.מתוך כך, שיבחה את מערכת החינוך בנשר, אשר מצליחה לשלב יותר ילדים עם צרכים מיוחדים (בשיעור גבוה מהממוצע) במערכת החינוך הרגילה.

את הכנס סיכמה מנהלת מחלקת החינוך בעירייה, גלי כהן, אשר הסבירה כיצד לוקחים תאוריה אשר מדברת על מתן מענים מגוונים והופכים אותה לכלי פרקטי בו יכולים לעשות הצוותים החינוכיים שימוש בעבודתם היום יומים.
מהנתונים עברו הצוותים לשלב הפרקטי בו השתתפו בסדנה של מיפוי עצמי ובניית כיווני פעולה בתחום הכלה ומיצוי פוטנציאל לקראת שנת הלימודים הבאה, בהשתתפות גורמי רווחה ושפ"ח.

צילום: דוברות עיריית נשר
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות