16.06.2021

יום רביעי

הלינץ' החמור בעכו: לאחר חודש נעצרו חשודים

התפתחות בחקירת הלינץ' החמור בעכו:
לאחר כחודש נעצרו חשודים בתקיפה, בה נפצע בינוני מור ג'אנשווילי.
עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו:
"יש להעמיד לדין את התוקפים בניסיון לרצח ממניע לאומני"

התקדמות בחקירת הלינץ' החמור בעכו: לעו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הפצוע נמסר כי נעצרו מספר חשודים בתקיפה, כחודש לאחר הלינץ'. כעת דורש עו"ד בלייכר להאשימם בניסיון לרצח ממניע לאומני.
הלינץ' אירע לפני כחודש, במהלכו הותקף מור ע"י עשרות פורעים ונפצע באורח בינוני. לפי מכתב ששלח עו"ד בלייכר לפרקליטות חיפה הגיע מור לעכו במהלך מבצע 'שומר החומות' בכדי לבקר את אימו המתגוררת בעיר.
עשרות פורעים ערבים הסתערו על רכבו ורגמו אותו בסלעים, רהיטים כבדים וכל הבא ליד, עד שאיבד את השליטה על הרכב ונתקע בקיר.

הפורעים לא הפסיקו לרגום את הרכב, ומור, שהחל להיפצע, נמלט מהרכב כשידיו על ראשו. ההמון הערבי היכה אותו במוטות עץ וברזל, אגרופים ובעיטות עד שהתמוטט לארץ והכרתו התערפלה. במכתב תואר כי מור השלים עם המוות הנורא, או אז "חש מרשי איך פניו נחתכות בסכין". 

מור ניצל ברגע האחרון, כנראה בעזרת מספר בני מיעוטים שחילצו אותו מהמקום והזעיקו את כוחות ההצלה. הוא פונה באמבולנס לבית החולים כשהוא סובל מחבלות בכל גופו, שברים וחתכים בפניו, שיתוק חלקי ברגלו השמאלית, כאבי ראש וסחרחורות. 

כאמור, לאחר כחודש מהלינץ' נמסר לעורך דינו כי נעצרו חשודים בתקיפה. 

עו"ד חיים בלייכר המסייע למור מטעם ארגון חוננו תיאר את הלינץ' "מדובר באירוע חמור וקשה של תקיפת אדם באכזריות רבה רק בשל היותו יהודי. יש להעמיד לדין את כל מי שהיה שותף לניסיון הרצח ההמוני, ולהאשימם בניסיון לרצח ממניע לאומני. אבקש לעשות חריש עמוק ולא להותיר מתפרע אחד אשר ימלט מהדין".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מועצת עיריית חיפה אישרה תוספת תקציב של 47.5 מיליון ₪ לשיפור תשתיות ולתגבור מערך הניקיון, הגינון, הביטחון והבטיחות בשכונות העיר

רה"ע עינת קליש רותם: "לאחר חודשים של לימוד אישרנו אמש תקציב שיאפשר להוציא אל הפועל תכניות עבודה המתמקדות בשיפור כלל היבטי הניקיון במרחב הציבורי, והעלאת

חדשות היום

אקדמיה בריאותית

הנהלת כללית במחוז חיפה וגליל מערבי והנהלת המכללה האקדמית צפת ערכו מפגש לקראת הרחבת שיתוף הפעולה האקדמי ביניהם הנהלת כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, בראשותו

חדשות היום

מבצע בכללית לאיתור נשאיות גן BRCA

כללית מעודדת נשים בקבוצת הסיכון לעבור בדיקת דם באמצעותה ניתן לאתר נשאיות  BRCA גן שעלול לגרום להתפתחות סרטן השד. בעקבות הכללתה בסל הבריאות של בדיקת דם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות