01.08.2021

יום ראשון

הכתובת הסודית של אייל

אייל פ. (שם בדוי) עלה לארץ לפני 30 שנה עם הוריו מאחת הארצות שהייתה שייכת לברית המועצות. הוא עלה עם הוריו, סבתא ואחות. המשפחה נקלטה יפה בארץ, אייל התגייס לצבא ושירת כקצין קרבי באחת היחידות הנחשבות. כשהוא סיים את הצבא, הוא למד באוניברסיטה הנדסת בניין, ועם סיום הלימודים, יחד עם חבר הקים חברת קבלנים בצפון הארץ. בהתחלה העסקים שגשגו והחברה הוצפה בהזמנות, אולם מתוך חוסר ניסיון, או חמדנות יתר, אייל והחבר שלו, קיבלו על עצמם כל הזמנה שהגיעה. עם הזמן, שכנגמר הכסף הנזיל, ועבודות הגמר התעכבו, החלו סכסוכים בין השותפים, וחברו של אייל, פרש מן העסק.

אייל, שמיד עם שחרורו מהצבא, התחתן והביא שני ילדים לעולם, חי עם הוריו בדירה שהוא קנה עם הכספים הראשונים שקיבל כשהתחיל כקבלן בניין. מתוך תושייה או חוש עסקים מפותח, או נוכלות, אתם תחליטו, הוא רשם את הדירה על שם הוריו. אבל זאת לא הייתה הדירה היחידה שהוא רשם על שם הוריו. למעשה, כל עסקה שאייל סגר, או כל רכישה או נכס שהוא קנה, הוא רשם על הוריו. רק העסקאות שלו מול הלקוחות, הוא חתם בשמו.

שיטת הפעולה של אייל מול הלקוחות שלה, הייתה קבועה. הוא סוגר עסקה עם לקוח, מקבל ממנו 25% מהתשלום של הרכישה ברגע חתימת החוזה, ומשתמש בכסף כדי לקדם פרויקט קודם. הוא גלגל צ'קים ללא כיסוי של חשבונות, שחלקם כבר היו מעוקלים. בכל פעם, שהסתבך עם לקוח חדש, ששילם כסף גדול, אבל לא ראה התקדמות בפרויקט שלו, או בכלל, לא היו לו סיכוי לראות את הפרויקט מוכן, אייל עבר לדירה אחרת. היו לו כמה כאלה על שם הוריו ואחותו, אבל גם את הדירות בשכירות, שהרבה פעמים הוא עבר אליהן, היו על שמותיהם של הוריו או של אחותו. גם מול העירייה או כל גורם רשמי אחר, אייל הקפיד שלא השם שלו יופיע שם, אלא שם קרוביו. את הזימונים לדיונים בבית המשפט, הוא לא קיבל, כי לא ניתן היה לאתר אותו, וכך, הרבה פעמים, שופטים שדחו כמה פעמים את הדיונים בגלל היעדרותו, נאלצו לקבוע את עונשו, או את הקנס שהוא ספג, כשהוא לא נוכח בבית המשפט.

זה היה המצב, כאשר התחילו להגיע גובים מההוצאה לפועל שביקשו להחרים נכסים או רכוש שהיה על שמו של אייל. לא לקח הרבה זמן, שגם אייל ירד למחתרת ואי אפשר היה למצוא אותו.

בשלב הזה, ניר ועדי ש. (שמות בדויים) זוג מצפון הארץ, שקנה דירה באחד הבניינים שאייל אמור היה להקים עם שותפו, פנו אליי וביקשו ממני, אמנון רודס, מנהל ומייסד את  ממשרד החקירות

אמנון רודס, לעלות על עקבותיו של אייל כדי להביא אותו לבית המשפט. עורך הדין של הזוג, התקשה למצוא בעצמו את אייל, והם החליטו שהגיע הזמן לגייס חוקר פרטי שיעלה על עקבותיו של הקבלן הנוכל.

קיבלתי מהם את כל הפרטים הנדרשים, כולל תמונה של הקבלן, ולחקירה זו, מיניתי חוקר נוסף, פרט למעורבות הישירה שלי בחקירה. לא היה לי ספק, שאייל, ממשיך לגור עם המשפחה, אך מסתיר את המהלכים שלו וכל המשפחה, משתפת איתו פעולה. בחרתי בשיטת מעקב שונה מהמקובלת, והפעם, במקום לעקוב אחרי חשוד, עקבנו אחרי אנשים שיביאו אותנו אליו.

שני הילדים הקטנים של אייל, ביקרו בגנים עירוניים. מי שהייתה באה מדי יום לקחת את הילדים מהגן, הייתה סבתם, אשר דיברה עם הילדים רוסית, ולכן, האדם שהוצב לעקוב אחריהם, היה חוקר דובר רוסית, שעקב מקרוב אחרי אימו של אייל. המעקב הזה נתן פרי, כאשר באחת הפעמים שהיא באה לאסוף את הילדים מהגן, חיכה לה רכב שני רחובות משם, וליד ההגה, ישב, מי אם לא, אייל בעצמו. החוקר שלי, הזדרז להיכנס לרכב שלו, שעמד לא רחוק משם, והחל מרדף של מכוניות בתוך העיר.

המעקב נמשך עד אחת הקריות, שם התברר, שיש דירה נוספת על שם ההורים של אייל. באופן מתוחכם ביותר, המשפחה עברה להתגורר באחת הדירות בקריות, אך השאירה את הכותבת בעירייה ובכל מקום אחר, על הדירה בחיפה. המשפחה התגוררה בדירה בקריות, שהייתה רשומה, על שמה של אחותו של אייל.

העברתי את המידע ללקוחות שלי, שמאד שמחו על הפעולה המהירה, ופנו לעורך דין שלהם, שיטפל בנושא. כעבור יומיים, אנשי ההוצאה לפועל הגיעו לדירה של אייל, וכשאף אחד לא פתח את הדלת, הם פרצו אותה בהתאם לצו בית המשפט שהתיר להם לפרוץ את הדלת. להפתעתם, הדירה לא הייתה ריקה מאנשים, אבל הייתה ריקה מרכוש. חוץ משולחן אוכל, כיריים ישנים ומקרר ישן,

לא היה בדירה שום רכוש שווה ערך שניתן היה לקחת. בדירה, היו ההורים של אייל, שטענו שלא שמעו את הדפיקות ואת הצלצול בדלת.

כאשר שמעתי על התרגיל של אייל, שלחתי את החוקר שלי פעם שנייה למבנה. הוא ראה את הסבתא והנכדים מגיעים לבניין, אבל במקום לעלות לקומה 2, בקומה היכן שביקרו אנשי ההוצאה לפועל, הם עלו לקומה חמישית. החוקר שלי, עלה מיד אחריהם, והספיק לשמוע את הסבתא מספרת לילדים מה הם עומדים לאכול בארוחת צהריים.

את המידע החדש, העברתי ללקוחות שלי, שמיד הפעילו את ההוצאה לפועל, שהפעם, הפתיעו את אייל ואת משפחתו. לא רק שהם רוקנו את הבית של אייל, גם המשטרה הגיעה ועצרה אותו על ביזוי בית המשפט וסעיפים נוספים.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

משטרת ישראל ערכה השבוע פעילות אכיפה מוגברת בתחומי מרחב אשר שבמחוז חוף למען בטחון משתמשי הדרך ואיכות חיי התושבים

במסגרת המאבק בנגע תאונות הדרכים, ערכו השבוע שוטרי התחנות שבתחום מרחב אשר בשת"פ השיטור העירוני ומשטרת התנועה הארצית פעילות מוגברת בתחומי התחנות אשר התמקדה באכיפת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות