03.08.2021

יום שלישי

סיום קורס הכשרה לאחיות בטיפול חולים אונקולוגיים. צילום: דוברות כללית

הכשרה אונקולוגית לאחיות כללית

10 אחיות כללית במרפאות ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי סיימו קורס הכשרה לטיפול בחולים אונקולוגיים

אחיות במרפאות הראשוניות בקהילה מהוות כתובת משמעותית לחולים אונקולוגיים שמספרם עולה נוכח השכיחות הגבוהה של המחלה, בכלל ובאזור חיפה והקריות, בפרט. בכדי לתת בידיהם כלים נוספים של ידע מקצועי והתמודדות עם העומס הרגשי הכרוך במפגשים עם מטופלים אונקולוגיים, נערכה סדנת הדרכה אינטנסיבית לכ-10 אחיות במרפאות שהתבססה 3 מפגשים של 8 שעות כל אחד.

הסדנה נערכה בריכוזה המקצועי של  ילנה נירשברג – אחות אחראית תחום הוספיס בית ביחידה להמשך טיפול של כללית בחיפה וג"מ והרצו בה האחיות יהודית טפירו, מנהלת הסיעוד במכון אונקולוגי בקרית בריאות זבולון ומומחיות קליניות לטיפול תומך ביחידה להמשך טיפול: ראונדה סאוסן ומורן גיטלי דרורי. התכנים כללו מידע מקצועי באשר לטיפול הרפואי בחולה האונקולוגי, הקניית תקשורת תומכת בקשר עם המטופלים ועיבוד החוויה הרגשית של האח או האחות במגעם עם 

תחלואה קשה ומורכבת.

מירי בלאופלד – מנהלת פיתוח ידע בסיעוד פתחה את המפגשים בהקראה של קטע מהספר שביל החיים שלי – נדב מנור ז"ל ובדרך זו פתחה צוהר לעולמו של החולה האונקולוגי מתוך דבריו של נדב שנפטר מסרטן לאחר מאבק ממושך. אימו, דורית מנור, שהייתה משך שנים רבות מנהלת הסיעוד של כללית במחוז, התרגשה לשמוע על כך והציעה להגיע למפגש הסיום, לספר על הדרך שעברו נדב והמשפחה במאבק עם המחלה  ולהעניק  לכל אחות ספר במתנה. היא שיתפה את המשתתפות ברגשותיה וספרה שהספר נולד עוד כשבנה היה בחיים והיא אף הספיק להרצות 12 פעמים, עתה היא ממשיכה את דרכו ובדרך זו מנציחה אותו.

האחיות היו נרגשות והודו שדברי האם והכתוב בספר האירו להן היבטים חשובים יותר מכל הרצאה מקצועית באשר להתמודדות עם המחלה מנקודת מבטו של החולה ומשפחתו. הן ציינו שמפגש זה תרם להן כלים ויכולות משמעותיים להעניק טיפול מקצועי אך גם חומל ואמפטי.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות