23.01.2022

יום ראשון

קרדיט צילום: ענת סלומון, דוברות עיריית חיפה

הכנס השנתי לערים מעורבות התקיים היום בבית הגפן בחיפה

רה"ע עינת קליש רותם: "כרשות, חרטנו על דיגלנו מסר הקורא לפיוס, לסובלנות, לאחדות ולדיאלוג, תוך הדגשת החשיבות של שמירת המרקם הייחודי של החיים המשותפים בעיר״

חיפה אירחה הבוקר (ד', 15.12), במרכז בית הגפן את הכנס השנתי השלישי לערים מעורבות של עמותת יוזמות אברהם.

זו השנה השלישית בה מקיימת העמותה את הכנס, מתוך התפיסה שהערים המעורבות והמרחבים המשותפים ליהודים וערבים הם המקומות שבהם נבנים היחסים בין הקבוצות – לטוב ולרע.
לראשונה התקיים הכנס בעכו, ולאחר מכן באופן היברידי ברמלה, בשל מגבלות הקורונה.

בכנס, שהתקיים בנוכחות ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, עו״ד אדהם ג׳מל, סגן ראש עיריית עכו, חן אריאלי סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו וחברי מועצה מהרשויות המעורבות השונות, נערך פאנל נבחרי ציבור בהנחיית אמנון בארי-סוליציאנו, מנכ״ל שותף של עמותת יוזמות אברהם, שעסק בנושאים ה"חמים" בערים המעורבות – מאירועי חודש מאי, דרך אתגרי הביטחון האישי, ועד הפתרונות האפשריים לאיחוי הקרעים.

קרדיט צילום: ענת סלומון, דוברות עיריית חיפה

בנוסף, הוצגו בכנס נתונים ממחקר עדכני של המכון הישראלי לדמוקרטיה המלמדים על תמונת המצב החברתית והכלכלית בערים המעורבות, וכן ממצאי סקר הביטחון האישי בערים המעורבות לשנת 2020 של יוזמות אברהם ומוסד שמואל נאמן בטכניון.

רה"ע עינת קליש רותם: ״חיפה היא עיר מעורבת, רב גונית, מורכבת, וסוד יופיה טמון בדיוק בזה, בפסיפס האנושי יוצא הדופן שיש בה. כרשות, חרטנו על דיגלנו מסר הקורא לפיוס, לסובלנות, לאחדות ולדיאלוג, תוך הדגשת החשיבות של שמירת המרקם הייחודי של החיים המשותפים בעיר״.

קרדיט צילום: ענת סלומון, דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות