04.07.2022

יום שני

הכל נשאר במשפחה – החור בלב עבר בתורשה מהאב לבנותיו

מקרה נדיר של מום מולד תורשתי בלב, טופל לאחרונה ברמב"ם, כאשר צעירה בשנות ה-20 לחייה, מאזור הצפון, עברה הליך רפואי לתיקון חור במחיצת הלב. הצעירה הינה השלישית במשפחתה הגרעינית לעבור את הטיפול, באותו המום בדיוק, כאשר בשנים האחרונות טופלו אביה ואחותה הצעירה

מדובר בבעיה מולדת שנקראת Atrial Septal Defect (ASD). חלק מהמומים הללו מופיעים עם נטייה תורשתית, אך מצב של איתור אותו המום בקרב שלושה בני משפחה מקרבה ראשונה הוא יחסית נדיר. "הפגם פוגע באיכות החיים וללא טיפול מתאים עלול להתפתח לאי ספיקת לב וסיכון חייהם של האנשים הסובלים ממנו", מסביר דר' סרגיי יאלונצקי, מצנתר בכיר ומנהל שירות מומי לב מולדים במבוגרים ברמב"ם, אשר טיפל במקרה, "אם בעבר היה נהוג לטפל במומים הללו באמצעות ניתוחי לב פתוח, כיום ניתן לסגור את החור באופן יעיל בהליך של צנתור". 


לפני כמה ימים הגיעה הצעירה אל היחידה לקרדיולוגיה התערבותית ברמב"ם, שם צונתרה על ידי צוות היחידה, כאשר באמצעות הצנתר הוחדר מתקן דמוי מטריה אל אזור מחיצת הלב ומוקם בחור באופן שסותם אותו ומאפשר המשך פעילות לבבית תקינה, למרות הפגם המולד. 
"בהמשך ההתקן יהפוך לחלק בלתי נפרד מהלב והמטופלת שלנו צפויה ליהנות מחיים רגילים לחלוטין", אומר דר' יאלוניצקי,"ממש כמו אביה ואחותה לפניה". 


יממה לאחר הצנתור שוחררה הצעירה לביתה כשהיא חשה בטוב. "להיסטוריה רפואית במקרה הזה יש חשיבות גדולה להצלת חיים", מסכם דר' יאלוניצקי,"האב אמנם הוריש לבנות את הפגם, אבל גם הציל את חייהן עם הגילוי אודותיו והטיפול שהגיע בזמן. חשוב מאוד במקרה של מקרים כאלה במשפחה, ששאר בני המשפחה מדרגה ראשונה יגיעו להיבדק ולוודא שהם בבריאות תקינה". 

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות