15.06.2021

יום שלישי

רצ"ב צילום: דוברות כללית

ה"כוכבים" הגיעו למעבדת הקורונה של כללית

מעבדת הקורונה של כללית הפועלת במעבדה המחוזית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי צויידה בשני מכשירי סטאר, ראשונים מסוגם באזור, שמאפשרים הגדלה ניכרת בהיקף הבדיקות המבוצעות ביממה. עלות כל מכשיר כמיליון ₪.

מעבדת הקורונה של כללית הוקמה בתוך המעבדה המחוזית של כללית בנשר סמוך לתחילת משבר הקורונה והיא ייחודית בהיותה מעבדה הפועלת בקהילה. לאורך כל התקופה הוכיח צוות המעבדה, בניהולה של ד"ר שפרה קן דרור, יכולות יוצאות דופן שהתבטאו באיכות גבוהה ובמתן תוצאות בלוח זמנים קצר במיוחד. עתה צויידה המעבדה בעוד שני מכשירים חדשים מסוג סטאר, בעלות של למעלה ממיליון ₪ למכשיר. החלפת המכשירים התבצעה ללא צורך בהגדלת שטח המעבדה  וללא פגיעה ועצירת השירות.

ד"ר יוליה שניידר, מנהלת המעבדה המחוזית של כללית במחוז חיפה וג"מ, מסבירה כי מכשיר STAR מהיר פי 2 מקודמיו ומייצר תפוקות של 188 תוצאות בדיקות קורונה PCR בכל הרצה. הצטיידות המעבדה במכשירים חדישים אלה, היחידים באיזור, יחד עם הגדלת שעות פעילות מעבדת הקורונה מעלות את יכולות הביצוע ל-3500 בדיקות קורונה ביממה.  

רונן נודלמן, מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי, מציין כי רכישת המכשור המתקדם, כמו הקמת המעבדה הייחודית בקהילה, יחד עם תגבור הצוות כך שניתן להפעיל את המעבדה בשלוש משמרות, 7 ימים בשבוע, הם חלק ממאמץ מקיף של כללית במאבק בקורונה. כללית מפעילה אתרי בידוק קבועים הפרוסים בכל רחבי המחוז וכן מקימה לפי הצורך ובתגובה מידית מתחמים באיזורי התפרצות. כמו כן, הקימה מחלקת קורונה בקהילה שליוותה עד כה למעלה מ- 17 אלף חולי קורונה שאושפזו בבית או במלוניות, מרפאה ראשונה מסוגה בקהילה לפוסט קורונה ומערך שירותי מותאם לתקופה המתבסס על טיפול טלפוני או בוידאוצ'ט, הזמנת תרופות לבית ועוד. 

רכישת המכשירים החדשים למעבדה בהשקעה נוספת,  הינה חלק מהתגייסות זו. יש להדגיש כי קיים אתגר להשיג טכנולוגיה מתקדמת, מהירה ואיכותית יותר בימים אלה, נוכח התחרות בארץ ובעולם ואני שמח כי תודות ליכולות של כללית, המסירות והמקצועיות של הצוות נוכל לספק למבוטחי כללית ולתושבי האיזור שירותי אבחון קורונה משודרגים.

רצ"ב צילום: דוברות כללית

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות