20.09.2021

יום שני

אילוסטרציה

היכן נעלם הציוד המשרדי?(סיפור חקירה)

היה זה יום ארוך בו אני יושב לי במשרדי כשלפתע נשמע קול הטלפון המבשר על הבאות. "הלו,  שלום  זה אמנון רודס חוקר פרטי"? השבתי בחיוב. לרגע היה נשמע שהיה לו קול אנחה על הקו, כשסיפר ששמו שלמה (שם בדוי) והוא קיבל את הטלפון מחבר קרוב שהמליץ עלי.

שלמה החל לספר לי שיש לו חנות בהרצליה לציוד משרדי שבו הוא מוכר גם ציוד לבית הספר, ילקוטים, מחברות, עטים ועוד.  שלמה הוסיף גם שהחנות שלו קיימת כבר 20 שנה ושעוד כמה שנים מתכנן לצאת לפנסיה ואז קולו החל לרעוד מהמחשבה שכבר לא יוכל לתחזק את החנות בעצמו ושהינו שוקל למכור אותה. אבל עד אז יש בעיה אחרת שעליה הרחיב:

"יש לי עובדת צעירה בערך בגיל 35, סמכתי עליה מאוד מהתחלה שעבדה פה, אך בזמן האחרון אני מגלה כי  אין התאמה בין הסכום שנכנס ונמכר לבין המלאי הקיים ואני מרגיש צורך לבדוק את זה".

אני אמנון רודס חוקר פרטי כבר מספר שנים, מבין שיש כאן תעלומה שצריך לפתור ואם יש כאן בעיה, אנו נעלה עליה, רק צריך להיות סבלניים, אמרתי לשלמה.

שלמה עוד סיפר לי כי מעולם לא הייתה בעיה כזאת אצלו ולכן חושש שבזמן האחרון קורה משהו לא טוב מתחת לאפו. הרגעתי את שלמה, וסיכמתי אתו שאגיע ל-3 ימי מעקב ראשונים ומשם נתקדם. שלמה סיפר לי על השעות שנטלי(שם בדוי) מתחילה לעבוד ובאיזה שעות. היה זה יום שני ב-14:00 השעה שנטלי החלה את המשמרת שלה.  ביום הראשון למעקב הגעתי לקראת 15:15 בערך ואמרתי לנטלי שבאתי באישור שלמה להתקין כמה דברים  בחנות, שהיא יכולה להמשיך לעבוד, זה לא אמור להפריע. מדובר במצלמות שלא ניתן להבחין בהן כמעט ולאור העובדה שהיא אינה חושדת בכלום, היה זה קל מאוד להשתחל פנימה לחנות. נכנסתי גם למחסן הצמוד מאחורי החנות וכשסיימתי התחלתי קצת לדבר עם נטלי. היה זה זמן נוח בו לא הייתה הרבה תנועה וכך ניסיתי להבין מי זאת נטלי ומה יכולה להיות הסיבה לגנוב דווקא ציוד משרדי. מבין השורות הבנתי מנטלי כי יש לה 2 שתי בנות הגדולה בת 13 והקטנה בת 9 וחצי. נטלי החלה לפרוק בעצב שהמצב בבית אינו טוב וכי בעלה בין עבודות בשנתיים האחרונות והיא אוהבת לעבוד כאן, כי זה מאפשר לה להתאוורר ולראות אנשים. 

הרגשתי עם עצמי לא טוב שבתור בעל עסק זה שצריך לעזור ולתת תשובות, אני נקלע לסיטואציה כזאת ובכל זאת, חשבתי עם עצמי שאם זה נכון והיא אכן גנבה ציוד, זה לא תקין. במיוחד במקום בו סומכים עלייך.

לאחר שיחה קולחת אמרתי לנטלי שאני צריך לחזור לעבודה והנחתי למצלמות לעבוד. תוך כדי שהמצלמות שם פועלות, מתקשר אליי שלמה, לבדוק אם הכול בוצע כראוי ואם המצלמות עובדות. שלמה סיפר לי שבעבר היו לו מצלמות כשעבד לבד, אך במשך הזמן המצלמות החלו לעשות בעיות וכבר לא תיקן אותן, לכן גם אין לו שום הוכחה ולפחות עכשיו נוכל לדעת את האמת. סיימנו את השיחה בינינו ואמרתי לו שאעדכן אותו בהמשך, מה חדש. בינתיים הסתיים לו היום ברגוע, אפשר לומר, לא היה נראה שיש זכר למה ששלמה חשב אבל הבנתי שלפעמים זה פשוט עניין של זמן ומי שגונב אז תמיד יגנוב.

הגיע היום השני למעקב והתחלנו במעקב, היה נראה שנטלי פותחת את המשמרת בכיף, שפתאום קיבלה טלפון והיה נראה שמדברת בקודים וסיסמאות. מהמצלמה לא היה ניתן להבין בדיוק במה מדובר, אך מכיוון שאני שנים במקצוע אני כבר מיומן בלקלוט ולזהות מצבים כאלו. לקראת סיום המשמרת, נראה היה שנטלי מחזיקה בילקוטים צבעוניים ויפים שלקחה מהמחסן הצמוד והניחה אותם לידה. פה כבר החשד נראה ברור יותר והתקשרתי לשלמה, לעדכן אותו בתרחיש המוזר. שלמה היה מאוכזב אך דרוך. אמרתי לשלמה אל תדאג, אם היא באמת גנבה את הילקוטים אנו נבין שזאת היא והאמת תתברר. 

בסיום המשמרת, בשעה 21:00 בערך. היה נראה שנטלי באה לסגור הכול ולצאת, אך בידיה החזיקה את הילקוטים והכניסה לתיק גדול, כך שאף אחד לא יוכל לראות. באותו רגע התקשרתי שוב לשלמה והסברתי לו שיש את זה ונטלי אכן גנבה. שלמה הגיע אליי ביום למחרת למשרד והראיתי לו בדיוק את מה שהמצלמות צילמו. היה זה אחד הרגעים הלא נעימים שחוויתי, גם עבור שלמה וגם בגלל הידיעה הזאת פתאום שנטלי כבר לא תוכל להמשיך לעבוד. סיפרתי לשלמה על השיחה שהייתה לי עם נטלי ועל התקופה שעברה, אך שלמה החליט לא לעבור על זה בשתיקה ופנה עם המידע הזה למשטרה. לאחר חודשיים בערך אני מקבל שיחת טלפון לא צפויה עם קול מוכר " היי, זה אמנון רודס חוקר פרטי"? הייתי בהלם מוחלט וזיהיתי את הקול הזה, זאת היה נטלי על הקו, החלפתי צבעים וגמגמתי על הקו.. 

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות