06.08.2021

יום שישי

צילום דוברות עיריית חיפה

היום התקיים סיור של ועדת המנכ”לים הדנה בפיתוח ובקידום מפרץ חיפה ועתיד התעשייה הכבדה במפרץ

נציגי האיגוד פגשו את חברי הוועדה בתחנת הניטור של איגוד ערים בקריית חיים. במקום חיכו  פעילי סביבה ממגוון ארגונים ותושבי האזור אשר הביעו את מחאתם ותסכולם הרב מגרירת הרגליים של המדינה בטיפול במפגעים הבריאותיים הללו. בסיור הציגו אנשי האיגוד את הבעייתיות הקשה שבקרבה למיכלי הנפט לתש״ן והסבל של התושבים. 

מנכ"ל האיגוד, עופר דרסלר הציג בפניהם נתוני זיהום כפי שנקלטו בתחנות הניטור בתקופה האחרונה.
יו"ר איגוד ערים עו"ד שרית גולן-שטיינברג: "ישנו צורך קריטי ב גיבוש תוכנית הוליסטית למטרופולין חיפה ולא להסתפק בבינוניות של תוכניות סלמי. מעבר לצורך הבריאותי והסביבתי יש לקחת בחשבון ההיבט הבטחוני. כשאירן מאיימת על ישראל היא מאיימת על חיפה, מספיקה פגיעה ישירה באזור תש"ן או בז"ן שיגרום לאירוע משמעותי. משרדי הממשלה הרלוונטיים צריכים לקבל החלטה ברורה שביטחונם ובריאותם של התושבים בא לפני כל דבר אחר. הציבור מצפה מהוועדה להביא לפינוי התעשייה והזיהום מחייהם, ויפה שעה אחת קודם."

מנכ"ל איגוד ערים, עופר דרסלר: "הבעייתיות של אתר אחסון הדלקים היא שנבנה לפני 85 שנים בטכנולוגיות ישנות. אתר המכיל עשרות אלפי רכיבי ציוד וצנרות תת קרקעיות. הגם שנעשו שיפורים ואין חריגות מתקני הסביבה, בעיות הריח קיימות וחריפות. בעיות הריח מאלצות את התושבים לסגור את חלונות הבתים לימים שלמים."

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות