20.05.2022

יום שישי

׳החצר של סבא וסבתא' מיזם חברתי חדש בנהריה

החצר של סבא וסבתא

בימים אלה מקדמת עיריית נהריה בשיתוף עם המרכזים הקהילתיים מיזם חדש – ׳החצר של סבא וסבתא'. המיזם יפעל במועדון שפרינצק ונועד לעודד למידה והתפתחות על בסיס הקשר בין הדורות בעיר, קשרים אנושיים בין הילדים-ההורים-הגמלאים והקשישים בעיר ובאזור.

את המיזם מובילות שלוש יזמיות צעירות: מעיין בן דויד, יזמת חברתית ומנחת סדנאות תנועה ויצירה לנשים בגיל השלישי, שונטל אריאל, מומחית לחדשנות בלמידה, מכשירה ומלווה יזמים חינוכיים ופועלת עם מוסדות חינוך ואקדמיה, עינת משה-שלוסברג, מרפאה בעיסוק מהתחום הקוגניטיבי, מאמינה ביכולת האנושית ללמוד ולהשתנות בכל גיל.

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי בירך על המיזם. "יישר כוח לכל הגורמים שנתרמו יחד. הגמלאים שלנו הם אלו שבזכותם אנחנו כאן והידע הרב שצברו לאורך השנים, מקבל משמעות וחיזוק בקשר עם הדור הצעיר. חינוך לערכים של נתינה, אחווה ושותפות, יוצרים חברה חזקה ואיתנה. למיזם יש ערך רב הן לדור הצעיר והן לבני גיל הזהב ואני בטוח שנוכל לראות את התוצאות כבר בקרוב".

"החצר של סבא וסבתא" הוא מיזם חברתי חדש בנהריה שנועד לעודד למידה והתפתחות דרך מפגש בין דורי בשיתוף עם צוות המרכזים הקהילתיים. ״המיזם יחבר בין הילדים ובני הנוער לבני גיל הזהב דרך עשייה משותפת. הגמלאים שלנו הם אלו שבזכותם אנחנו כאן והידע הרב שצברו לאורך השנים מקבל משמעות וחיזוק בקשר עם הדור הצעיר״, ציין ראש העיר רונן מרלי

המועדון מופעל על ידי עמותת האזרח הוותיק, בסיוע המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה. הילדים ובני הנוער יגיעו למקום על מנת ללמוד מהניסיון והידע של הוותיקים, יספגו השראה ,יתחברו לוותיקים הפועלים כמו ל'סבא וסבתא'. הוותיקים, המגיעים למקום כחלק מתרבות הפנאי שלהם יתפתחו יחד עם הילדים ויזכו לראות את מורשתם, תחביביהם והניסיון שלהם ממשיכים הלאה, לדור הבא.

מפגש ראשון ליום חשיבה וסיעור מוחות במקום התקיים השבוע ונועד לבדוק ולבחון כיצד להפעיל ולקדם את המיזם בנהריה. זהו פיילוט ראשון מסוגו בארץ, שיאפשר בניית מודל מעשי ויוכל להתרחב לישובים אחרים.

במפגש השתתפו: מנכ"ל עיריית נהריה, דוד אלחיאני, ראש מינהל חינוך וקהילה בעירייה, אילן וקנין, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, עירית לזרוף, מנכ"ל מרכזים קהילתיים-מתנ"ס נהריה, ליאור הרשמן, מנהלת תחום הגמלאים במתנ"ס נהריה, אורית גולני, מנהלת תנועת של"מ נהריה, יוכי דוברצקי ונציגי העמותה לאזרח הוותיק בנהריה ובמטה אשר.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות