04.12.2021

שבת

בתמונה: דניאל בן ה-7 עם התעודה שקיבל לאחר החיסון צילום: מכבי שירותי בריאות

החל מבצע חיסוני הילדים של מכבי בחיפה

מתחמי החיסונים של מכבי בצפון נפתחו: ניתן לזמן תורים באפליקציה, באתר ובמוקד הטלפוני. אליזבת ברגר, מנהלת משרד במכבי, הגיעה בין הראשונות לחסן את בנה דניאל בן ה-7: "עכשיו הוא יכול להרגיש יותר חופשי ובטוח"

במכבי שירותי בריאות החלו אתמול לחסן ילדים בגילאי 5 עד 11, בהתאם להחלטת משרד הבריאות. מתחמי החיסונים פתוחים ונגישים בכל הערים, והצוותים הרפואיים כבר ערוכים ומחכים לקבל את פניהם של הילדים המתחסנים. הצוותים עברו הכשרות ייעודיות, ובמכבי רואים את נושא הבטיחות כערך עליון ומפרידים בין הצוות והאזורים בהם מחסנים ילדים ומבוגרים על מנת לאפשר סביבת התחסנות ייעודית, בטיחותית ומותאמת לילדים. במכבי רואים את הורי הילד כשותפים מלאים לתהליך החיסון וממליצים  ומזמינים את ההורים לשאול שאלות, להכיר את תהליך החיסון ולפנות לצוות בכל שלב.

בין המתחסנים הראשונים שהגיעו למתחם החיסונים של מכבי בקניון סינמול בחיפה, היה דניאל בנה בן ה-7  של אליזבת ברגר, מנהלת משרד במכבי בחיפה. "חיכינו בסבלנות לרגע שנוכל לחסן אותו, אם כהורה אני צריכה לבחור בין חיסון לבין המחלה אז ההחלטה דיי פשוטה עבורי. עכשיו הוא יכול להרגיש יותר חופשי ובטוח"

מדובר בצעד חשוב במאבק הלאומי בנגיף הקורונה, שכן חיסוני הילדים יחזירו את ילדי ישראל לשגרת חיים אופטימלית, חברתית ולימודית. בנוסף מציעים במכבי לכל הורה שמתלבט לפנות אל רופא הילדים ולקבל מידע מהימן, כך שהבחירה תהיה מושכלת ומבוססת על נתונים ומידע אמין. על פי הנתונים, יעילות ובטיחות החיסון בילדים מתוך תוצאות המחקר של פייזר על אלפי ילדים בגילאי 5 עד 11 שנים הראה יעילות גבוהה של כ-91%, בזמן שלא הופיעו תופעות לוואי משמעותיות. יתרה מכך, החיסון אושר ע"י כלל הגורמים הרלוונטיים: FDA, CDC, צט"מ ומשרד הבריאות הישראלי.

במחוז הצפון של מכבי קרוב ל-40,000 ילדים וילדות בגילאי 5-11 שיכולים להתחסן, כאשר חיסון הילדים יתבצע בליווי אחד ההורים או מבוגר מטעמו עם חתימה על הסכמה וייפוי כוח.

ד"ר ריזאן סח'ניני, מומחית לרפואת ילדים והרופאה המחוזית של מכבי בצפון: "מכבי הוכיחה בשנה האחרונה  כי ביכולתה לבצע בהצלחה מבצע חיסונים בהיקף גדול, תוך פריסה רחבה של מתחמי חיסונים. הצוותים ערוכים לקבל את המתחסנים בצורה מהירה ויעילה. אנו קוראים להורים לחסן את ילדיהם על מנת להגן עליהם, על הסובבים אותם ועל אוכלוסיות בסיכון ממחלה קשה. צריך לזכור כי אמנם רוב הילדים אשר חלו בקורונה סבלו מסימפטומים קלים בלבד, אך גם לאחר ההבראה עלולה להיות תחלואה משמעותית, תסמונת PIMS ותחלואה לטווח ארוך".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות