27.05.2022

יום שישי

האחות אודט נהוראי במעמד מתן חיסון הפוליו בטיפת חלב צילום: דוברות כללית

החל המבצע ״2 טיפות 2022 להשלמת חיסוני פוליו״ במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית

בעקבות מספר מקרי הידבקות בנגיף הפוליו בקרב ילדים ובהתאם להחלטת משרד הבריאות, החל המבצע ״2 טיפות 2022 להשלמת חיסוני פוליו״ במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית.

לדברי רינת בסל, מנהלת הסיעוד במחוז "הורים לילדים עד גיל 18, מוזמנים לתאם תור באמצעות מוקד כללית ב – 2700* ולהגיע לטיפות החלב ולמרכזי בריאות הילד הפזורים ברחבי המחוז, כדי להשלים את מנות החיסון כנגד נגיף הפוליו, הניתנות ב-2 טיפות לפה. אנו בכללית ערוכים למבצע והצוותים המחסנים תודרכו בהתאם. לילדים בגילאי 0-7 החיסונים יינתנו בטיפות החלב של כללית ושל משרד הבריאות, שם מתנהל המעקב והתיעוד של חיסוני השגרה. ילדים ובני נוער בגילאי 7-18 יחוסנו בטיפות החלב, במרפאות עם רפואת ילדים ובמרכזי בריאות הילד. אנו קוראים להורים ולילדים להגיע בתיאום מראש, מצוידים בפנקס החיסונים ולהשלים את כל מנות החיסון הנדרשות להגנה מלאה. זה בידיים שלנו, אנו יכולים לעצור את המשך ההתפשטות הנגיף. השלמת כל מנות החיסון נדרשת על מנת לשמור על הבריאות שלנו ושל הסובבים אותנו. הנגיף עלול להתרבות במערכת העיכול של האנשים שלא התחסנו באופן מלא ולהדביק את הסובבים".

"החיסון בטוח ויעיל, תופעות הלוואי מעטות וחולפות מהר. המטרה היא שכל הילדים עד גיל 18 יהיו מחוסנים כפי השגרה הנהוגה בארץ מאז 2014" מסבירה אלישבע כהן ארזי, רכזת רפואה מונעת במחוז.

"המטרה היא לעלות את רמת החיסוניות של כלל הציבור בישראל, בעיקר בילדים ובכך למנוע את התפשטות והתפתחות הנגיף. הסיכון למחלה הוא לכל מי שאינו מחוסן כלל, תינוקות שטרם הספיקו להתחסן, אנשים שהתחסנו בעבר באופן חלקי וכן אנשים בעלי דיכוי חיסוני בשל הרקע הרפואי שלהם. אדם שאינו מחוסן באופן מלא, יכול להידבק ולהדביק אחרים, מבלי שהוא עצמו יחלה במחלה. אנחנו מזמינים אתכם לבוא עם ילדיכם" סיכם רונן נודלמן, מנהל המחוז.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מדע ובריאות

יום בטיחות הילד התקיים במרכז הרפואי לגליל

במרכז הרפואי לגליל נערך היום (חמישי) יום בטיחות הילד, בשיתוף ארגון בטרם לבטיחות ילדים.במסגרת היום המיוחד הוקמו בכניסה לאגף ילדים ולאגף נשים ויולדות דוכנים שונים

חדשות היום

צו סגירה הוצא למקום המשמש להימורים בנשר

המשטרה חשפה לפני כשבועיים מקום המשמש להימורים בנשר ואתמול הוצא צו סגירה למקום במסגרת אכיפה ממוקדת ויזומה של תחנת משטרת נשר נגד מחוללי פשיעה ובהם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות