12.04.2021

יום שני

"החלטות של שופטים קובעות, אם הם רוצים או לא, את גורל האליפות"

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

אומר יצחק בן-יצחק השופט הבינלאומי לשעבר, בקשר לממצאים של הוועדה המקצועית באיגוד על טעויות שיפוט. ועוד מבן-יצחק:" צריך לפתור את הבעיה. לא מאמין שיש כאן כוונה, אבל חשוב שהשופטים ימצאו את הפתרון

"עם כל הכבוד לאיגוד השופטים שפרסם את העובדה שמכבי חיפה היא אחת הקבוצות שקופחו בידי השופטים  ושופטי הבר העונה, יותר חשוב שהם ימצאו את הפתרון לבעיית הקיפוח הזה", הגיב אתמול בשיחה ל"כרמליסט", השופט הבינלאומי לשעבר יצחק בן-יצחק על הפרסום של האגוד בעניין מכבי חיפה. כידוע, האיגוד מצא שמכבי ת"א נהנתה עד כה מהחלטות השופטים.

בראיון ל"כרמליסט" אמר בן-יצחק: "אני לא רוצה להתייחס להגינות של השופטים, מה עוד שבני, רמי, שופט עכשיו את העונה האחרונה שלו. אני בטוח שאין כוונה לקפח את מכבי חיפה, אבל מצד שני לדאוג שזה לא ימשיך לקרות. מכבי חיפה היא כוח חזק בכדורגל הישראלי, ואין סיבה שתרגיש מקופחת. מצד שני, כשאתה קורא דיווח כזה, אתה יודע שאי אפשר להשאיר את המצב ככה. איך לפתור? שהשריקה כלפי מכבי חיפה לא תהיה קלה כלפי מכבי חיפה", הוסיף בן-יצחק.

איך משפיע הפרסום של הוועדה המקצועית על המצב בטבלה? נשאל בן-יצחק.

השופט לשעבר: "ברור שהחלטות של שופטים קובעות, אם הם רוצים או לא, קובעות לגבי אליפות ונושאים דומים אחרים אני מדגיש שאין פה שום כוונת זדון. לפחות לא מאמין בכך".

ועוד עצה של בן-יצחק למכבי חיפה:"אתם תמשיכו לשחק את הכדורגל שלהם ולנסות לנצח. אם תשחקו ברמה הדרושה המצב יתקזז כמו שקורה בהרבה מקרים.

אגב, בן-יצחק הוא היה האיש שניהל את המשחק הגדול בהיסטוריה של מכבי חיפה. היה זה במשחק הליגה בעונת 1993/4 שבו מכבי חיפה הביסה 0:5 את מכבי ת"א. זו הייתה הנאה גדולה לשפוט במשחק הזה".  שיפוטו בהצגה הגדולה היה משובח. יצחק בן-יצחק נחשב בתקופתו לאחד השופטים הישרים, ואתמול סיפר בשיחה כי למרות שאהד את הפועל ת"א שאותה הוא ממשיך לאוהד, לא היטה את הכף לטובתה אף לא פעם אחת. כששפטתי, לא אהדתי שום קבוצה", הוא אמר.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות