02.07.2022

שבת

משטרת ישראל
צילום: משטרת ישראל

הותר לפרסום: תושבי הגליל שגויסו והופעלו על ידי חיזבאללה נעצרו לפני כחודש על ידי השב״כ והמשטרה

המשטרה עצרה בשיתוף פעולה עם השב"כ שני תושבי ירכא וג'דיידה בצפון בחשד שגוייסו והופעלו ע"י ארגון הטרור חיזבאללה

שניים מהחשודים ניפגשו בטורקיה מספר פעמים, עם מבריחי נשק וסמים לבנונים שפעלו מטעם החיזבאלה. השניים התבקשו לבצע הברחות נשק לתוך שטח מדינת ישראל להקמת תשתית רדומה של פעילי חיזבאלה. כמו כן התבקשו לסייע בחטיפת ישראלים, מתן מידע על יעדים למתקפות טילים ואיתור נקודות מתאימות למעבר והברחה בגבול.

שני החשודים: (55,33) תושב כפר ירכא ותושב כפר ג'דידה, פנו לשני חשודים נוספים האחד בן 56 תושב ירכא וחשוד נוסף בן 40 תושב עכברה על מנת שיסייעו להם בפעילות ויחד עימם ביצעו סיורים בסמוך לגדל הגבול על מנת לאתר נקודות מתאימות לחציה והברחה.

ארבעת החשודים נעצרו והועברו לשב"כ להמשך חקירתם. במהלך חקירתם הסגירו נשק תת מקלע מסוג MP5.

חוקרי השב״כ והמשטרה הצליחו בעבודת חקירה מיומנת לגבש תשתית ראייתית כנגד החשודים מהכפר ירכא וג׳דידה מכר בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, מתן שירות לארגון טרור, קשירת קשר, נסיון ליבוא נשק, סחר בנשק, החזקה, נשיאה והובלה.

כנגד החשוד שסייע להם הוא יואשם בעבירות של קשירת קשר לפשע וסחר, החזקה נשיאה והובלה של נשק.

והבוקר פרקליטות צפון תגיש נגדם כתבי אישום ובקשות למעצר בבית המשפט המחוזי בנצרת

כוחות הבטחון בישראל מזהים נסיונות הולכים ומתגברים של גורמי חיזבאלה בהנחיה איראנית המבקשים לגייס ולצייד בני מעוטים תושבי ישראל באמצעים ונשק על מנת לבצע פעילות טרור בשטח מדינת ישראל ולסייע לחיזבאלה במקרה של עימות צבאי.

משטרת ישראל קוראת לאזרחים המקבלים פניות דומות מגורמי טרור לדווח על כך למשטרה, ובכך להימנע ממצב בו ימצאו את עצמם חשודים בשיתוף פעולה עם אותם גורמים.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות