02.07.2022

שבת

שרית פלאצי רשות הטבע והגנים

הושבו לטבע 2 צבי ים שעברו שיקום במרכז הארצי להצלת צבי ים של רשות הטבע והגנים בחוף הגן הלאומי תל דור

נקבת צב ים חום "איילת" נמצאה בינואר על החוף בנחשולים. היא נפלטה לאחר סערה והייתה חשופה לנשיכות של טורפים בחוף. למזלה, היא נמצאה ע"י צוות רשות הטבע והגנים של תל דור, ונקראה ע"ש העובדת איילת רוזנטל. "איילת" הועברה בצבבולנס לקבלת טיפול במרכז ההצלה, כשהיא סובלת מפגיעה קשה מאוד בעין בעקבות הנשיכות. היא עברה בדיקות רפואיות קפדניות וטיפול מסור ע"י צוות המטפלים והמתנדבים של מרכז ההצלה ואף אבחון CT במרפאת "כל חי" אצל ד"ר צחי אייזנברג. "איילת" אובחנה כסובלת מפגיעת הדף (מפיצוצים ימיים שמקורם טרם ידוע), אשר גרמו לנזק בריאות ובאוזניים. "איילת" איבדה את עין ימין, ועברה סדרת טיפולים ארוכה.

צילום: שרית פלאצי רשות הטבע והגנים

נקבת צב ים חום "סרגיי" הגיעה למרכז ההצלה במרץ, לאחר שנתפסה ברשת של מכמורתן וסבלה מטביעה. על אף שצבי ים חיים בים, הם בעלי ריאות ונושמים אוויר. כאשר צב נלכד ברשת, הוא אינו יכול לעלות לנשום ולכן טובע. במרכז ההצלה מבצעים הליך רפואי מורכב וייחודי מסוגו בעולם של שטיפת ריאות בכדי להציל צבי ים שטבעו, "סרג'יי" עברה שטיפת ריאות, קיבלה אנטיביוטיקה וטופלה במסירות ע"י המטפלים והמתנדבים.

לאחר כ-4-5 חודשי טיפול ושיקום, שתי הצבות הבריאו ומוכנות לשוב אל הים.

צילום: שרית פלאצי רשות הטבע והגנים

מצאתם צב ים שנפלט לחוף? צף בים ללא יכולת לצלול? דווחו מיד למוקד רט"ג 3639*! חשוב מאוד להישאר עם הצב עד הגעת מתנדב/פקח (בין היתר כדי למנוע מקרים של נשיכות ע"י טורפים) או הביאו את הצב למרכז ההצלה לאחר הדיווח. במקרה שמוצאים צב ים מסובך בפסולת, אין להסיר את הפסולת ואין לשחרר את הצב חזרה לים. הצב זקוק לטיפול רפואי במרכז ההצלה.

צילום: שרית פלאצי רשות הטבע והגנים
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות