24.10.2021

יום ראשון

צילום: דוברות המשטרה

הובא למנוחות רס״ר חוסאם סג׳ייר ז"ל, מתנדב משטרת ישראל אשר נדרס אתמול (21.9.21) בעת מילוי תפקידו בנהריה

הערב (רביעי), הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בכפר ירכא, בטקס קבורה משטרתי, רס"ר חוסאם סג׳ייר ז״ל, שנדרס אתמול (21.9.21) בעת מילוי תפקידו בנהריה.

חוסאם ז"ל, מתנדב ביחידת הסיור המשטרתית במחוז חוף, נדרס על ידי רכב שהחל בבריחה עת הגיע לטפל בארוע תגובה בנהריה.

כאמור, חוסאם ז"ל פונה למרכז הרפואי לגליל בנהריה, כשהוא פצוע באורח אנוש, שם נאלצו לקבוע את מותו.

רס"ר חוסאם סג׳ייר ז״ל, (הועלה ב- 2 דרגות לאחר מותו) החל להתנדב במשטרת ישראל לפני כ- 5 שנים, הותיר אחריו אישה (רנין) שני ילדים, הורים, אח ו- 2 אחיות.

בדרכו האחרונה ליוו את חוסאם ז״ל בני משפחתו, השר לביטחון פנים – עמר בר לב, המפקח הכללי של המשטרה – רב ניצב יעקב שבתאי, מפקד מחוז חוף במשטרה – ניצב יורם סופר, סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, מפקדים וחבריו לנשק.

צילום: דוברות המשטרה


השר לבטחון פנים, עמר בר לב:
"אני מגיע עכשיו מבית החולים בנהריה, ממיטתו של רס״ב אמיר אבו ריש, שותפו לסיור של חוסאם. הוא ביקש ממני לחבק אתכם בשמו. ״אין כמו המתנדבים הסיירים״, אמר לי אמיר. ״אין כמו חוסאם״, שותפו.
חוסאם זרייר, בן 32 בנפילתו, בן לקהילה הדרוזית בירכא, השקיע ונתן מעצמו למען החברה, בהתנדבות, ללא כל תמורה.
חוסאם שירת כ-6 שנים במערך המתנדבים של משטרת ישראל כמתנדב סיור בתחנת נהריה.
מתוך שליחות מוחלטת, וללא חשש, התמיד והתייצב למשמרות הסיור. גם בתקופות עמוסות, תמיד התעקש לעשות ולתת את כל כולו.
כך היה גם אתמול בבוקר, שעה שהתייצב למשמרות האחרונה.
אלו אותם ערכים ואותה שליחות ואהבת הארץ שהעדה הדרוזית בישראל שקשרה את גורלה לגורל מדינת ישראל, לגורלו של העם היהודי כאן, שביחד אנו נאבקים שכם אל שכם, למען חברה צודקת, שוויונית, החיה בביטחון ובשלום, בתוכה ועם שכנותיה.
חוסאם זרייר הוא עוד חלק מאותה טבעת בשרשרת העוצמה של מדינת ישראל. כמו חברים כה רבים בעדה הדרוזית. חוסאם היה לוחם בנשמתו, אזרח ישראלי ומופת לכולנו.
אתמול, הוא נלקח מאיתנו באכזריות, שעה שעמד על משמרתו למען כולנו – ואנחנו נמצה את הדין עם המרצחים.
רנין, ניל וניסאן, משפחת זרייר כולה, משטרת ישראל והמשרד לביטחון הפנים מרכינים את ראשינו היום, עומדים לצידכם ועוטפים אתכם".

צילום: דוברות המשטרה

מפכ״ל המשטרה, רנ״צ יעקב שבתאי אמר בהספדו:
"אנחנו מלווים היום למנוחה אחרונה את חוסאם ז"ל, מתנדב צעיר ויקר של סיור תחנת נהריה, והלב דואב מכאב, העיינים דומעות, והראש מסרב להאמין.

כל כך כואב להספיד מתנדב צעיר בדמי ימיו. אתה מייצג את פניה היפות של החברה הישראלית. משטרת ישראל רואה במתנדביה שותפים מלאים להשגת היעדים והמשימות בדרך לביטחון אישי לתושבי המדינה. המתנדבים מהווים חיזוק מיוחד ומשמעותי לכוח המבצעי של משטרת ישראל במסגרת המאבק העיקש והבלתי מתפשר בפשיעה, בטרור ובתאונות הדרכים.

הנכונות של המתנדבים להיפרד מהבית, מהמשפחה ומהעיסוק היום יומי, ולהתייצב לכל קריאה, היא מופת ומקור גאווה לכולנו.

אתמול, הגעת למלא תפקידך ולבצע אכיפה של החוק, אלא, שיש מי שקוראים תיגר על אוכפי החוק, וביניהם, העבריין ששעט עם רכבו אל עברך ואל עבר אמיר, ובאחת, בבוקר של יום ארור זה, קופדו חייך.

חוסאם- עצרנו אותו אתמול, ואני מבטיח לך שהוא ישלם מחיר כבד על מעשה הנבלה שעשה.

מקרה זה ממחיש לנו עד כמה קשה היא עבודת השוטרים והמתנדבים, מהי האחריות המוטלת על כתפיהם, ובאיזו רמת סיכון הם נמצאים, יום יום, שעה שעה.

אנו קוברים היום בן לעדה הדרוזית. אין צורך להכביר מילים על מסירותה של עדה יקרה זו למדינת ישראל. אחינו בני העדה הדרוזית, תרומתכם למדינת ישראל בכלל ולמשטרת ישראל בפרט, הינה בעלת ערך בל ישוער, ועל כך הערכתי והוקרתי.

משפחת סג'ייר היקרה,
אין בכוח המילים לנחם או להקהות את כאבכם, אך אנו מחבקים אתכם חיבוק חם, חזק ואוהב, ומתחייבים להיות תמיד אתכם, לתמוך ולחזק.
כפי שחוסאם הפך לחלק ממשפחת המשטרה, כך אתם לא תישארו לבד!
הפכתם לחלק בלתי נפרד ממשטרת ישראל.

מכאן שלוחה ברכת רפואה שלמה לשוטר שנפצע באירוע, כולנו במשטרת ישראל עומדים לצידו ולצד משפחתו עד להחלמתו המלאה.

במעמד כואב ובלתי נתפס זה, אנו מעלים את חוסאם ז"ל לדרגת רס"ר.

חוסאם היקר,
משטרת ישראל מרכינה היום ראשה עם מותך ומבטיחה ללכת בדרכך. בשמה של משטרת ישראל, בשמם של רעיך ועמיתיך, בשמה של אומה אסירת תודה שאלה הם שוטריה ומתנדביה, אני מצדיע לך!

יהי זכרך ברוך".

מפקדת תחנת נהריה, סנ"צ מרי דניאלי:
"כה בלטת במסירותך, בתבונתך, בצניעותך ונועם הליכותיך, באופן שכבש את ליבי ואת ליבם של שוטרי ומתנדבי תחנת נהריה . כולם ששו לעבוד לצדך ואתה היית נכון להתייצב בכל שעה בה נקראת להתנדב ולתרום למען בטחונם האישי של תושבי הגזרה. כך נהגת גם אתמול, באותו בוקר ארור, עת הגעת להתנדב לצד חברך לתחנה, השוטר אמיר אבו ריש.
רוח ההתנדבות, אהבת הארץ והעזרה לזולת, כה משקפים את אישיותך והערכים עליהם גדלת והתחנכת במשפחתך. משפחה לתפארת המעוררת כבוד וגאווה.
חוסאם, אנו נהיה כתף ומשענת למשפחתך המופלאה שכה אהבת ושיבחת ולילדיך ניסאן וניל.
שוטרי ומתנדבי תחנת נהריה, מביעים צער עמוק ומרכינים ראש על לכתך בטרם עת, גיבור שלנו.
לעד תהיה איתנו, יהיה זכרך ברוך".


חוסאם סג'ייר באדיבות דוברות המשטרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מיון כרמל ערוך ומוכן לכל תרחיש

תוך מורכבות התנהלות בזמן קורונה תרגל מיון כרמל אירוע רב נפגעים גדול. בתרגיל בחנו אנשי פיקוד העורף והאגף לשעת חירום במשרד הבריאות את צוותי מיון

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות