04.07.2022

יום שני

צילום: איגוד ערים שרון כרמל

ההר הבוער במטמנת אביבית בחדרה שוטח עד לתיקון הליקויים שאותרו במקום: "לא נהסס לשמור על תושבי העיר ושכונת עין הים"

בעקבות דוח של הצוות המקצועי של איגוד ערים לסביבה שרון כרמל הודיעה עיריית חדרה לאתר ההטמנה "אביבית" הסמוך לשכונת עין הים כי תופסק קליטת פסולת חדשה עד תיקון שורת הליקויים שהתגלו בביקורת שנערכה במקום. אנשי המקצוע של האיגוד ציינו כי האתר כפי שהיה עשוי להמשיך ולגרום למפגע סביבתי. בין השאר בשטח נמצאו ערימות פסולת שנותרו לאחר ביצוע שלב הגריסה והניפוי, ללא ביצוע הטמנה, הידוק וכיסוי יומי כנדרש, פסולת שנקלטה באתר מבלי שעברה הליך של מחזור באופן שעלול ליצור מפגעי איכות אוויר וריח קשים לתושבי הסביבה וליקויים נוספים.

בעקבות הביקורת, אתר "אביבית" הונחה להפסקת קליטת פסולת חדשה עד להסדרת המפגעים על פי התנאים שהוגדרו על ידי "איגוד ערים לאיכות סביבה שרון-כרמל" והמשרד להגנת הסביבה.

הגישה המחמירה של עיריית חדרה שקבלה את המלצות אנשי המקצוע הביאה לפינוי הר הפסולת וכיבוי אינטנסיבי של הבעירה הפנימית – תהליך שהסתיים לפני שבועיים והפך את המקום לאתר מיחזור והטמנה באופן של כרייה מדורגת, מבוקרת ומפוקחת.  

מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה ניר סהר: "אנשי המקצוע של האיגוד ימשיכו לבצע סיורים וביקורות, לנטר ולפעול בשיתוף פעולה עם עיריית חדרה על מנת לצמצם ואף למנוע מפגעים סביבתיים באתר אביבית ובמרחב כולו.

מעיריית חדרה נמסר: "אנו פועלים להבטיח את איכות החיים ובריאותם של תושבי העיר חדרה, ובפרט של תושבי שכונת עין הים. נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם איגוד ערים לאיכות הסביבה שרון-כרמל על מנת למנוע מפגעים סביבתיים".

צילום: איגוד ערים שרון כרמל
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות