20.09.2021

יום שני

מחמוד ג'אבר- ההפתעה של מכבי חיפה צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

ההפתעה: מחמוד ג'אבר, המאושר: צ'ארון שרי

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

עד הסופ"ש הקודם ידעו רק חלק מהאוהדים השרופים  שקיים שחקן בשם  מחמוד ג'אבר, שנדחק לשולי הספסל. עכשיו, אחרי שני משחקיו המבטיחים מול סכנין ופיינורד,  הצטרף לוחם לגיטימי נוסף על דקות המשחק והוא, עוד  יישתפר. פיינורד נוכחה שאין לה עושה משחק כמו ההולנדי של חיפה צ'ארון שרי

המשחק מול פיינורד, מצמרת המשנה של הליגה ההולנדית – אחרי  איאקס ואיינדהובן של ערן זהבי – בפתיחת שלב הבתים בליגה האזורית, היווה הפתעה נעימה. אמנם לא משחק גדול ושוטף, גם לא ניצחון – אבל  עם יכולת מנטלית מרשימה ,להסתכל בלבן של העיניים לשחקני המועדון  המפואר ורב המסורת מרוטרדם.

העובדה שעומר אצילי, כוכב המשחקים האחרונים ושובר השוויון בהם לא שיחק, כמו בן שהר, לא הבטיחה רבות בתחום ההתקפי. במצב הזה, ברק בכר בחר בצדק לעבות את חולית הקישור והכין את העורף למשחק כמעט נטול שגיאות בניהול בוגדן פלאניץ וחזרה מעודדת של עופרי ארד.

במחצית השנייה, עם כניסתם של דוניו, במשחקו הטוב ביותר העונה, ודולב חזיזה, למרות מספר החלטות שגויות, ראינו גם סיכון השער ההולנדי. הדבר קרה בעיקר בזכות פריצות מהאגף של רז מאיר, שגם אם לא דייק בהגבהות, הראה שהוא בקצב המשחק הנכון, וגם נמצא  בהיכון לקרב על  ההרכב. כידוע, מאיר הפך למגן הימני המחליף לראיין סטריין האוסטרלי המרשים שלא שיחק הפעם.

אם צריך לסכם את שני המשחקים האחרונים תוך 4 ימים, הניצחון הדחוק על סכנין והתיקו מול פיינורד, התגלית שלהם היה מחמוד ג'אבר.  לא ראיתי אותו משחק עד השבוע, והופתעתי מאוד לטובה. הצעיר שחזר מנוף-הגליל, הרוויח ביושר את ההזדמנות, שיחק , במיוחד מול ההולנדים , כשווה בין שווים, תיקל מצוין והראה ביטחון עצמי גדול. גם היכולת הטכנית שלו סבירה ביותר.

עד הסופ"ש הקודם היה ג'אבר  שחקן שולי בסגל. עכשיו הוא כבר לוחם לגטימי על דקות משחק.  ההנחה שהוא עוד ישתפר. אין ספק, ג'אבר רכש כרטיס-כניסה לסגל הראשון ששחקניו רואים מגרש.

צ'ירון שרי- עושה המשחק של הירוקים צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

ההולנדים, בוודאי התעניינו בצ'ארון שרי, שהגיע מארץ השפלה. שרי, שבזמנו החליף בכרונינגן את דושן טאדיץ' המצוין כשזה עבר לאיאקס, הראה לפיינורד שאין להם קשר מוכשר ממנו. אולי האיראני עלירזה ג'יהנבאחש שהחרים את המשחק מסיבות פוליטיות. בינתיים זו רק הצגת יכולת להרשים, כי שרי שייך למכבי חיפה, אבל בטוח ששרי יצא מאושר  מהמשחק.

ומה עוד למדנו? עלי מוחמד נכנס לכושר, וגם לו היה זה משחקו הטוב ביותר העונה. גם  רודריגז התייצב. הבעיה, כאשר ישנם הרבה שחקנים שנשקם העיקרי ההגנה – לא נשאר די מקום לשחקנים יצירתיים. בהתקפה, כשעדיין לא ברור עד כמה עזיבת רוקאביצה תשפיע, דומה כי לדוניו, דין דוד ובן שהר יש מעמד דומה.

כמבחן ראשון בשלב הבתים מול יריבה חזקה – חיפה עמדה בו. כמבחן לקראת מכבי ת"א במחזור הקרוב – גם כן חיפה עמדה בו. עכשיו צריך לחכות ולראות אם עומר אצילי יחזור ויוסיף מחדש להתקפה.

עלי מוחמד- משחקו הטוב ביותר העונה ? צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות