21.06.2021

יום שני

צילום באדיבות דוברות ההסתדרות

בית הדין האזורי לעבודה חיפה:

ההסכם הקיבוצי יחול על עובדי "תדביק"

בהמשך לעתירת ההסתדרות, ביה"ד האזורי לעבודה בחיפה קבע כי ההסכם הקיבוצי בענף הדפוס, יחול על 280 עובדי מפעל "תדביק" שבגליל – ובכך ישפר את תנאיהם * זאת, לאחר שהנהלת "תדביק" סירבה להחיל את תנאי ההסכם הענפי על עובדיה

את העתירה הגישו עו"ד ענבר בן סימון ועו"ד ורד וייץ, מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, בשיתוף עם יו"ר מרחב כרמיאל בהסתדרות יואב קליין ומזכירי האיגוד המקצועי במרחב מזל הקש ועו"ד גיא זיו. זאת, בסיוע של ועד הפעולה הנבחר יעקב פרל, אדריאנה לקסמן ודימה לוביאנו.

חברת "תדביק" עוסקת בפיתוח וייצור של עיטור אריזות ושרוולים מתכווצים, עבור מוצרים בתעשיות המזון, הקוסמטיקה, הפרמצבטיקה, הכימיה והטואלטיקה. 280 עובדי החברה התאגדו בהסתדרות לפני ארבע שנים. מאז, ניסתה ההסתדרות לנהל משא ומתן עם הנהלת החברה, לחתימה על הסכם קיבוצי שיעגן את זכויות ההעסקה של העובדים – אך זה טורפד בשל סחבת של ההנהלה. ההנהלה אף סירבה להחיל את ההסכם הקיבוצי-הענפי של עובדי הדפוס, על עובדיה.

בשל כך, עתרה ההסתדרות במרחב כרמיאל, לבית הדין לעבודה, בדרישה להחיל את ההסכם הענפי של עובדי הדפוס, על עובדי "תדביק" ולחייב את החברה בתשלום כל הזכויות לעובדים, כולל רטרואקטיבית. אלא שההנהלה טענה מנגד, כי סיווגה הענפי אינו תחת ענף הדפוס, אלא תחת ענף הפלסטיקה.   

סגן נשיא בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, השופט יגאל גלם, לא קיבל את טענות הנהלת החברה וציין בהחלטתו כי הפעילות המבוצעת במפעל "תדביק" מסווגת כפעילות דפוס, רישיון העסק של החברה מציין כי היא 'בית דפוס-ייצור מדבקות' וסיווגה בבורסה הוא 'תעשייה-עץ, נייר ודפוס'.

בית הדין קיבל את טענות ההסתדרות וקבע כי עיקר העיסוק של "תדביק" הוא בענף הדפוס, ולכן על החברה חלות הוראות ההסכם הענפי.  

החברה אף ביקשה, כי אם תתקבל בקשת ההסתדרות, ההסכם הענפי לא יוחל רטרואקטיבית. גם כאן בית הדין קיבל את עמדת ההסתדרות וקבע כי לעובדים יש זכות לקבל את הזכויות רטרואקטיבית.

החלת ההסכם משמעה, בין היתר, הקניית זכויות רוחביות לכלל העובדים, והגברת הביטחון התעסוקתי שלהם, ולכך יש חשיבות רבה במיוחד שעה שמדובר במפעל תעשייתי בפריפריה בצפון הארץ.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

אקדמיה- יזמות- תעסוקה

בשבוע שעבר נועדו באולם הסנט בטכניון ראש עיריית נשר, רועי לוי, המשנה לנשיא ומנכ"ל הטכניון פרופ' בועז גולני, יזמים שרכשו את הקרקעות במתחם התעשייה החדש

חדשות היום

דוקורסקי אירח את תלמידי חטיבת ביניים דפנה שזכו בתחרות הארצית להמצאה מדעית- טכנולוגית לבעלי מוגבלויות

ראש העיר אלי דוקורסקי אירח בלשכתו את נבחרת חטיבת הביניים דפנה אשר זכתה בפרס הצטיינות בתחרות הארצית להמצאה מדעית- טכנולוגית עבור אנשים בעלי מוגבלויות. עבודת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות