19.01.2022

יום רביעי

צילום: דוברות עיריית קרית אתא

הדלקת נרות וערב הוקרה לקהילה האתיופית בקרית אתא נערך לציון 30 שנה למבצע שלמה

השבוע נערך במרכז המוסיקה העירוני ערב הוקרה לבני הקהילה האתיופית בעיר לציון 30 שנה למבצע שלמה.

הטקס נערך ע"י מחלקת הקליטה במעמד ראש העיר יעקב פרץ, חברי מועצת העיר ונציגי הקהילה וכלל  הדלקת נר ראשון של חנוכה, מופע של השחקנית מסקי שבירו בליווי ריקודים מסורתיים של להקת "יוריקה"

יעקב פרץ, ראש עיר:" מבצע שלמה הוא עדות לנחישות, לעוצמה ולערבות הדדית במסגרתה ארץ ישראל היא ביתו ומבצרו של כל יהודי באשר הוא יהודי. קרית אתא, מאז היווסדה קלטה גלי עליה מכל קצוות תבל. העיר היא כור היתוך לכלל הקהילות, תוך שהיא מציעה שמירה על ההיבטים התרבותיים של העולים, אך במקביל מאפשרת שילוב בכל תחומי החיים וההוויה הישראלית. לקהילת עולי אתיופיה, מקום חשוב ומרכזי בצביונה של מדינת ישראל, ורבים מהם כבר תפסו מקום חשוב ומשמעותי, באקדמיה, בממשל, בתרבות ובביטחון, במיוחד לאור תנאי הפתיחה הקשים שליוו את תהליך הקליטה.  היום, בחלוף השנים, אנו רואים את בני הדור הצעיר, לא בבחינת ילדי עולים, כי אם כישראלים, וזוהי ההצלחה הגדולה מכל. שמירה על המורשת עתיקת היומין וערכי העדה, לצד הישראליות והעכשוויות."

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

יוחנן וולאך
חדשות היום

תנו קרדיט לקבוצות הפריפריה

יוחנן וולאך, מכוכבי נבחרת ישראל למונדיאל מכסיקו-70', סוקר את השינויים הדמוגרפיים של קבוצות ליגת העל  בעשרות השנים האחרונות.  מרכז הכובד יצא, ובצדק, מגוש דן והתפרס

חדשות היום

עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ בקרית אתא

העבודות מתבצעות במסגרת שיקום שכונות ותיקות בכל העיר במסגרת תוכנית הפיתוח העירונית, החלה עיריית עיריית קרית אתא בביצוע עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ כחלק משדרוג

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות