23.01.2022

יום ראשון

הירוקים חוגגים את הניצחון הגדול בדרבי צילום: אסף פטוקה

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה שלהם וסופרים הפסד שני רצוף עם מאזן של 8-2

וואו, איזה דרבי היה לנו אמש בחיפה, זקני העיר לא זוכרים דרבי בתוצאה כזאת חד צדדית, זהו דרבי שללא ספק ייכנס לספרי ההיסטוריה של הכדורגל בעיר.

מבחינת הירוקים מהסיבות הנכונות, נראה שחניכיו של בכר מתחילים להיכנס לכושר.

אמש הציגו את המחצית הראשונה הטוב ביותר שלהם העונה, ואולי בכל בשנתיים האחרונות, הירוקים קטשו את היריבה, הגיעו לאינספור מצבים, כבשו שלושה שערים ועדיין השוער האורח אוהד לויטה היה איש המשחק של האדומים, זה אומר הכל.

7 בעיטות למסגרת השער של לויטה בעטו הירוקים ותיווכו מכל מקום בתוך רחבת ה16, לאדומים לא היה מענה להתקפות הרבות.

את המשחק סיימו הירוקים עם לא פחות מ14 בעיטות למסגרת, הכי הרבה של קבוצה בליגה העונה.

אוהד לויטה- איש המשחק של האדומים למרות החמישייה צילום: אסף פטוקה

דין דוד אמנם כבש צמד, אבל מעל כולם היו אלה אצילי וחזיזה- הראשון עם שער ובישול והשני עם שער ושני בישולים ניהלו היטב את התקפת הירוקים.

מלבד דין דוד שכבש צמד והעלה את מאזנו כבר לארבעה שנים, גם החלוץ השני דוניו שנכנס כמחליף כבש את השער החמישי בתוך תוספת הזמן והראה שלמרות הביקורות אולי למכבי חיפה כן יש חלוצים, הם פשוט צריכים סבלנות ודקות משחק.

ואולי, גם למשחק ההגנה הלוקה של היריבה היה חלק בקלות הרבה בה הגיעו הירוקים למצבים, השליטה שלהם במשחק לא הוטלה לספק מפתיחתו.

במחזורים הראשונים של העונה התקשתה מכבי חיפה לפתח משחק התקפי שוטף כקבוצה יוזמת, במחזורים האחרונים היא אולי מצליחה למצוא את התמהיל לכך: בשלושת המשחקים האחרונים מאזן השערים שלהם עומד על 2-12, ממוצע של ארבעה שערים למשחק, בלתי נתפס !!

הדבר שאולי צריך לקחת בכר למשחקים הבאים כמשהו פחות טוב, זה שוב הירידה ביכולת של הקבוצה בפתיחת המחצית השנייה, ושינוי קצב המשחק לאיטי ומנומנם יותר, מה שגרם לאדומים לכבוש שער מצמק מרגלו של אלן אוז'בולט וגם לחלום על לחזור למשחק, חלום שכאמור נגדע עם השער הרביעי של אצילי.

דולב חזיזה ועומר אצילי חוגגים את השער של האחרון, שילוב קטלני צילום: אסף פטוקה

בינואר שעבר הגיע אצילי כרכש משנה משחק, כבש 4 שערים ובישל 10 נוספים בדרך להחזרת האליפות לאחר עשור.

העונה עד כה ב11 משחקי ליגה בלבד הוא במאזן של 8 שערים ו3 בישולים, משמע היה אחראי ל11 שערים מתוך ה26 שכבשה הקבוצה.

לא יהיה זה יומרני להגיד שאצילי נמצא בכושר הטוב בקריירה שלו, אפילו יותר מהעונות שלו במכבי ת"א ובבית"ר.

בשביל מכבי חיפה מדובר ברכש בגודל של ערן זהבי למכבי תל אביב בינואר 2013, שחקן שמשנה את מאזן הכוחות והכתר כרגע נמצא אצל הירוקים.

הירוקים שעדיין מדורגים במקום השני בטבלה ייצאו ביום ראשון לנוף הגליל, למשחק שצפוי להיות קשה בהרבה היות והקבוצה הביתית תבוא כדי להקשות ולחכות לירוקים מאחורה, עם כל הכבוד לדרבי הדרך לאליפות שנייה ברציפות עוברת במגרשים כאלה.

והיה גם עוד צד לדרבי הזה, האדומים כנראה התבלבלו מהמיקום בו הם נמצאים, כל אוהד מכבי חיפה וודאי חשב בליבו כי יהיה משחק קשוח והאדומים יבואו להרוס ליריבה העירונית ובעיקר לשחק אגרסיבי, לאורך 90 הדקות לא באמת היה פייט, וזה דבר שלא מאפיין את האדומים.

במציאות האדומים לא שלטו בקצב המשחק ונגררו לקצב המשחק הגבוה של מכבי חיפה בו לא הצליחו לעמוד.

המאמן אלישע לוי כנראה התאהב במחמאות על המשחק ההתקפי של קבוצתו, והגיע לשחק פתוח עם 2 קשרים בלבד במרכז המגרש, שבדיעבד לא הצליחו להסתדר עם הנוכחות של עלי מוחמד ומוחמד אבו פאני מהצד השני.

במחצית הוא קצת ניסה לתקן ולצנן את ההתלהבות של הירוקים כאשר הכניס את עלי כיאל ועבר לשחק במערך של שלושה בלמים אבל חצי שעה לאחר מכן שוב חזר לשחק עם 2 בלמים דבר שהביא את השער הרביעי של אצילי שבעצם סתמו את הגולל על קאמבק אדום.

היה נראה שהוא לא באמת ידע מה לעשות לנוכח התפתחות הדרבי הזה

השחקנים באדום היו נראים מבוהלים מהאווירה הביתית במשחק, ולא ממש הצליחו להסתדר עם השחקנים הירוקים.

משחק ההגנה של הקבוצה ספג מהלומה גדולה בשבועיים האחרונים כאשר ספגו 8 שערים ב2 משחקי הליגה האחרונים, לשם השוואה בכל תשעת המחזורים שקדמו לכך הם ספגו את אותה כמות.

האוהדים הדאומים ביציע נותרו מתוסכלים מהיכולת של הקבוצה, למרות זאת אלה שכן נותרו הריעו לשחקנים למרות התבוסה צילום: אסף פטוקה

היעדרותו של ניסו קפילוטו הוכח כמשמעותי יותר ממה שהיה נראה תחילה, אולם אי אפשר לתלות ספיגת כל כך הרבה שערים רק בהיעדרות של שחקן אחד, כל הקבוצה תצטרך לעשות חושבים.

האדומים ינסו להחזיר מעט מהכבוד כאשר יארחו את הפועל ב"ש ביום שני וינסו למנוע את גלגולו של כדור השלג בו הם מצויים.

בסופו של יום הם יצטרכו לשכוח לחלוטין מהדרבי הזה ולהתכונן להמשך העונה משום שלנוכח איך שהליגה מתפתחת בה מכבי חיפה והפועל ב"ש בליגה משלהם יתר הקבוצות די שוות והקבוצה עדיין יכולה להשיג את הפלייאוף העליון, לשם כך הם יצטרכו להשתפר ובעיקר להעמיק את הסגל בחודש ינואר

רצף המשחקים הקשה שלה עדיין לא נגמר כאשר ביום שני המוליכה מב"ש תגיע לסמי עופר אז בוודאי הירוקים יהיו אדומים לפחות ליום.

אלישע לוי, לא ידע איך להגיב למשחק צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות