13.04.2021

יום שלישי

ד''ר לילך צולר | צילום: ערן לביא

הבריאות בידיהן: ייצוג מרשים לנשים בכל דרגי הניהול של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי

כך עולה מנתונים שנאספו לקראת יום האישה הבינלאומירונן נודלמן, מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי: אין לי ספק שהנשים, שמהוות רוב בשולחן ההנהלה של המחוז, תורמות רבות להישגי המחוז שפועל ללא תקרת זכוכית מגדרית או מגזרית והן התבלטו מתמיד בשנת הקורונה

כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מוכיחה שניתן לנהל ארגון מצליח אולי גם בזכות שילוב שוויוני של נשים בכל דרגי הניהול והתפקידים, כך עולה מניתוח נתונים שסוכמו לקראת יום האישה הבינלאומי אותו מציינים מידי שנה ב-8 במרץ.

2687 הנשים שעובדות במחוז חיפה וגליל מערבי מהוות רוב מכריע של 72% מכלל 3719 עובדי המחוז. הן לא רק מחזיקות ברוב מספרי, אלא מתבלטות גם ביכולות ובכישורים, שכן 75% מהן אקדמיות, 38% בעלות תואר שני ושלישי. המקצועות בהן נוכחותן מובילה היא סיעוד (כ-92%), רוקחות (66%) וברפואה הן מתקרבות לשיעור הגברים עם 46%. מעניין לציין שהן מובילות בניהול מרפאות ושירותים: 73% נשים, לעומת 31% גברים. בניגוד לארגונים רבים, בהם הרוב הנשי הוא בדרגים הנמוכים, הרי בכללית הן תופסות מקום משמעותי גם בתפקידי הניהול הבכירים ביותר במחוז, כגון: המנהלת הרפואית, מנהלת הסיעוד, מנהלת הרוקחות, מנהלת משאבי אנוש, דוברת ו-4 מנהלות מינהלות ומרכזים רפואיים.

רונן נודלמן, מנהל כללית במחוז חיפה וגליל מערבי: יום האישה הבינלאומי הוא הזדמנות נוספת לציין את העובדה שאצלנו במחוז קנה המידה לקבלת עובדים וקידומם הוא היכולות והכישורים. כמי שבשולחן ההנהלה בניהולו יש נוכחות מרשימה לנשים בתפקידי מפתח, אני יכול להעיד כי לנשים יש בהחלט תרומה חשובה, תודות לשילוב של יכולת ניהול, השקעה ורצינות, יחד עם התנהלות מכילה יותר. אין ספק שתכונות אלו חשובות בכל מערך ניהולי ובוודאי בארגון שעיקר מהותו מתן שירות ושירות רפואי. מחקרים מראים כי נשים הן שרות הבריאות במרבית המשפחות והראייה שמביאות לארגון מנהלות שהן גם נשים תורמת מאד בפיתוח שירות מותאם. 

השנה, שנת קורונה, נשא סקטור הסיעוד, שכאמור למעלה מ-90 אחוז ממנו מבוסס על נשים, בעיקר הנטל: בליווי מרחוק של כ-50 אלף חולי קורונה מהמחוז שאושפזו בקהילה, בביצוע בדיקות דיגום וכיום במבצע החיסונים הענק. האחיות גם יצאו בעיצומה של המגפה לביקורי בית בבתיהם של חולים מבוגרים בניידות ייעודיות ובמיגון מלא ועוד.

בפועל, הן וצוותי המשרדים, שגם הם מבוססי נשים, היו חיילות הקומנדו בחזית המאבק במחלה ולא היססו לרגע להגיע לעבודה מידי יום, גם בסגרים, להמשיך לדאוג למטופלים ולתת שירות, תוך שהן חשופות לסכנת הדבקות, עובדות באינטנסיביות ובמשמרות נוספות וסופי שבוע. זאת, על אף שרבות מהן אימהות לילדים צעירים, שהיו ללא מסגרת. זו הייתה הוכחה נוספת לתרומה המשמעותית של הנשים לעשייה של כללית וכי הבחירה שלנו לאפשר לכולם, ללא אפליה מגדרית, להשתלב בעבודה נכונה ותורמת לעשייה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

ישראל חוגגת עצמאות עם הטבע והמורשת

רשות הטבע והגנים: "נערכים לקליטת למעלה כ-200 אלף מטיילים ביום העצמאות" רשות הטבע והגנים מודיעה היום כי ביום עצמאות הקרוב צפויים לטייל בשמורות הטבע והגנים

חדשות היום

מתנ"ס הדר עובר לניהול החברה למתנ"סים

ניהול המתנ"ס ע"י החברה הממשלתית יאפשר לתושבי שכונת הדר ליהנות משירותים קהילתיים איכותיים ומגוונים יותר בכל שכבות הגיל ותביא לחסכון משמעותי בעלויות התפעול שיופנו להרחבת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות