02.08.2021

יום שני

צילום: אסף פטוקה

הברומטר של מכבי חיפה

פרשן הטלויזיה זאב זלצר ואבינעם פורת כותבים ביחד על הכישרון ההולנדי-סורינאמי של מכבי חיפה. הקבוצה של יעקב שחר תלויה ב-30 אחוזים לערך ביכולתו. אין קבוצה מתאימה יותר לצ'ירון שרי מאשר מכבי חיפה ואין מאמן שמתאים לו  יותר מברק בכר. הכול אמור להתחבר. בעת הזו הוא חייב להביא את האקסטרה לירוקים

צ'ירון שרי הוא בלי ספק הברומטר של מכבי חיפה. כשהקשר ההולנדי ממוצא סורינאמי מביא את האיכויות שלו, הירוקים ביכולת גבוהה.  כשהיריבה מצליחה לחסום אותו,  חיפה יורדת ברמתה. אפשר לומר כי פתרון השאלה איזו מכבי חיפה נראה, במשחק זה או אחר, תלויה בכ-30 אחוז בשרי. יותר מדי, אבל לפחות על פי יכולתו ברוב משחקיו בחיפה, זו בשורה טובה.

כמו בארץ, העונה, שרי תרם ברוב קבוצותיו בחו"ל בממוצע כ-10 שערים בעונה. תפוקה נהדרת לקשר. מדובר בשחקן יצירת ובעל בעיטה חזקה ומסוכנת שמזכיר את רובן ראיוס הספרדי בעבר  _ אבל  לשרי  יש פחות נפילות. ההשפעה שלו, גדולה מההשפעה של ראיוס בתקופתו.

לא שאין לו נפילות _ אבל מספרן מועט יחסית. מאחר ומיקומו המומלץ הוא בצד ימין שם הוא יכול  לחתוך למרכז בזכות רגלו השמאלית. הבעיה מתחילה, כאשר היריבה  מפקידה עליו  שני שחקנים באגפו, כפי שרוני לוי עשה בבאר-שבע כשהוסיף למגן השמאלי שון גולדברג, גם את שחקן הקו אלטון אקולטסה. למזלו של שרי, הוא היה בכושר מצוין שנבנה בזכות הכדור החופשי הנהדר שסידר שוויון 1:1.

עוד בעיה שעליו להתגבר עליה, שוב בגלל סעיף השמירה, הוא ניסיונו, לעתים (לא רבות מדי) לכפות דברים בכוח. במקרה כזה יכולתו ניזוקה, וכך גם של חבריו התלויים בו. שרי מסוגל בשיאו  לעשות את חבריו לטובים יותר. אגב, ההחלטה של ברק בכר להושיב אותו על הספסל בפתיחה ולצרפו בהמשך בבאר-שבע, התבררה בסופו של דבר כנכונה. במיוחד, בזכות רעננותו כשהיריב כבר הותש בפרק זמן של כמעט מחצית.

 שחקן  יצירתי כמו שרי, תלוי בזהות המאמן והקבוצה שאצלם הוא משחק. אפשר לומר כי בכר הוא מאמן  התפור עליו במידות מדויקות.   בכר לא מגביל אותו, בצדק. מכבי חיפה  של העונה היא קבוצה טכנית שצ'ירון מהווה את האקסטרה שלה.

בגיל  33,  מכבי חיפה אמורה להיות גולת הכותרת בקריירה של שרי. . עד היום, זכורה העונה  ב-2014, במדי כרוניגן בליגה ההולנדית, עם 17 שערים כשנת  השיא שלו. העונה הוא כבר עומד על מספר שערים דו-ספרתי. אם יתרום  עוד 4 שערים לערך עד לסיום מרגליו והוא מסוגל, בצירוף.  10 שערים ביחד לרוקאביצה, דוניו  ועוואד,  _ המועדון יוכל לסיים  את העשור המסויט   מה כבר ביקשנו. הלוואי..

צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מפקד חדש לבסיס חיל הים בחיפה

דובר צה"ל: תת-אלוף טל פוליטיס נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיפה של זרוע הים הערב (א'). טקס החילופים התקיים במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, מפקדים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות