27.07.2021

יום שלישי

צילום: דוברות עירית חיפה

האקולוגית העירונית ומפקחי העירייה מצילים את חיות הבר

ינשוף, תחמס וקיפוד הם רק חלק מחיות הבר שנאספו וזכו לטיפול ראשוני מידי עובדי העירייה לפני שהועברו להמשך טיפול בבית החולים לחיות בר בספארי

אתמול [א'] נאסף ע"י האקולוגית העירונית שעיר מצוי, לאחר שתושב שכונת רוממה בחיפה פנה למוקד החירום של "רשות הטבע והגנים" ודיווח על ינשוף פצוע, אותו מצא בחצר ואסף לביתו. פניית התושב הועלתה לקבוצת הווטסאפ של "רשות הטבע והגנים", "חיבולנס-צפון".

יעל אולק, האקולוגית העירונית, אשר חברה בקבוצת הווטסאפ של הרט"ג נענתה לפנייה ואספה את הינשוף מסוג "שעיר מצוי", שהינו הדורס הלילי הקטן בארץ. *השעיר המצוי שזכה להאכלה וטיפול ראשוני מידי האקולוגית העירונית* יועבר ע"י מתנדבי ה"חיבולנס" להמשך טיפול בבית החולים לחיות בר של הרט"ג בספארי. לאחר שיחלים ישוחרר הינשוף בחזרה לטבע, סמוך ככל הניתן למקום בו נמצא.     
יעל סיפרה, כי "השעיר המצוי", שנמצא אמש, הוא רק אחד מבין שורה של חיות בר פצועות, הנאספות בחיפה ע"י מתנדבי ה"חיבולנס" ומועברות לטיפול בבית החולים לחיות בר. 
כך למשל נמצא לפני כשבועיים, בעקבות פנייה של תושב העיר למוקד של רט"ג, תחמס אירופי, שהינו עוף לילי ממשפחת התחמסיים, כשהוא מוטל פצוע במתחם המרכז הרפואי "רמב"ם". התחמס נאסף ע"י מפקחת של העירייה, ריטה סאסי, שהעבירה אותו לאקולוגית העירונית לצורך המשך טיפול בבית החולים לחיות בר. 

אולק פנתה לתושבי העיר בבקשה לדווח למוקד רשות הטבע והגנים  3639 * על כל חיית בר פצועה בה הם נתקלים ואמרה: "חיפה מהווה בית גידול לחיות בר רבות ואנו בעירייה פועלים בשיתוף עם "רשות הטבע והגנים" על מנת לסייע להם".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מהפכה במגרשי הספורט בקריית ביאליק

מועצת העיר קריית ביאליק אישרה בישיבתה האחרונה מיום 21.7.2021, תקציב של 1.5 מיליון שקלים להקמת מגרשי קטרגל מדשא סינתטי בכל שכונות העיר. במסגרת הפרויקט יוקמו

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות