18.05.2022

יום רביעי

קרדיט: SpaceX/Axiom Space

האסטרונאוט השני איתן סטיבה נחת בשלום על פני כדור הארץ לאחר יותר משבועיים בחלל

לפני מספר דקות נחת צוות Ax-1 בחללית הדרגון על פני כדור הארץ.

כעבור מספר דקות יצא איתן סטיבה מקפסולת הדרגון כשהוא במצב טוב

קרדיט: SpaceX/Axiom Space

רגע לפני הכניסה לאטמוספירה תא הצוות של החללית נפרד מתא השירות (הכולל את הפאנלים הסולריים) והפעיל מנועיו במטרה להכנס לאטמוספרה. ההיפרדות מתא השירות בוצעה על מנת שמגן החום יוביל את כניסת הקפסולה בה נמצאים האסטרונאוטים לאטמוספירה. החללית נכנסה לאטמוספירה במהירות של כ-17,000 מייל לשעה (27,000 קמ"ש). החיכוך בשכבת האטמוספרה האט את החללית בצורה דרסטית תוך חימום הקפסולה לטמפרטורות שגבוהות מ-1600 מעלות. לאורך כל התהליך, מערכות אוורור בחללית ובחליפות שמרו על חברי הצוות ועל החללית עצמה.

המהירות של החללית המשיכה לרדת עד שהגיעה למהירות של 560 קמ"ש שמאפשרת את פתיחת המצנחים. בעת הנחיתה במים, האטה החללית עד למהירות של כ-30 קמ"ש. מיד לאחר הנחיתה הגיעו סירות מהירות שבדקו את מצב החללית הכללי, ו-ווידאו שאין דליפות או פגיעות לא צפויות בגוף החללית. לאחר הנחיתה במים תגיע ספינה של SpaceX שתעלה את החללית לסיפונה. כנהוג במשימות חלל- צוות Ax-1 יפונה מתוך החללית, תוך ביצוע בדיקות רפואיות. מאתר הנחיתה ילקח הצוות לאתר השיגור, קייפ קנוורל בפלורידה, שם ממתינים צוותי Axiom Space, SpaceX ונאס"א לביצוע בדיקות המשך עבור חברי צוות Ax-1.

כזכור במהלך שהותו בתחנת החלל ערך סטיבה מספר ניסויים, אחד מהם בשיתוף הטכניון.

נשיא המדינה יצחק הרצוג בירך את האסטרונאוט הישראלי איתן סטיבה עם נחיתתו חזרה בכדור הארץ

״איתן סטיבה האסטרונאוט הישראלי – ברוך השב לכדור הארץ!

צעד קטן לאדם, צעד גדול למדינת ישראל ולמשימת החלל של האנושות.״

קרדיט: SpaceX/Axiom Space
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות