18.05.2022

יום רביעי

צילום: אסף פטוקה

האם יש עוד לאן לרדת ?

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

הכי מרגיז שהכישלון לא הפתיע, הוא היה ידוע מראש. חיפה חזרה לפרופורציות. רק שלא נתדרדר למצב שבו האלופות שלנו ישחקו מול קבוצות מגיברלטר

לפעמים, די נדירות, אתה מקווה  שהתחזית המקצועית שלך לא תתממש. מאוד קיוויתי שתמרור האזהרה שהציב "כרמליסט" לקראת המשחק בקזחסטן, יתברר כטעות. מה לעשות שמכבי חיפה, אלופת ישראל הגאה, צללה להדחה כבר בסיבוב הראשון מול יריבה  שהייתה חייבת לעבור.

איזו אכזבה. קיבלנו פרופורציות. כבר היו הפתעות גדולות ויהיו, המרגיז שכמו הירוקים נראו, זו לא הייתה הפתעה. חיפה, עם הגנה רעועה שקראה לקייראט הקזחית לפצח אותה סוף, אחרי כישלון אשתקד, להבקיע.

ברק בכר הביא את מכבי חיפה לאליפות אחרי עשור. גם הוא יודע שטעה הפעם בהכנת והרכבת הקבוצה. אולי רצה יותר פיזיות אבל פיזיות לבד לא מספיקה כשלא משחקים כדורגל נכון. וגם לא מרכיבים נכון. הכישלון גם עליו, ובעצם במיוחד עליו. 

צילום: אסף פטוקה

כבר כתבנו שרוקאביצה יחסר לקבוצה וקראנו לא לוותר עליו בשום מחיר.  נכון שלא בטוח שהיה משנה את התוצאה, וגם ייתכן שהיה יכול אבל דבר אחד אפשר לומר בביטחון: לחיפה לא היה יותרמ-60 דקות חלוץ מרכזי.
גם לא ראינו חלוץ מדומה כמו ביורו. דוניו  נכנס מאוחר ולמרות בינוניות שלו לפחות נמצא ברחבה. רק חסר לחיפה שרוקאביצה יחתום במכבי ת"א.

צילום: אסף פטוקה

ומה אפשר לומר על אי הרכבתו של סאן מנחם, מגן בעל כושר תקיפה והשארתו על הספסל ברוב המשחק.  בספסולו נמנע תגבור משחק ההתקפה, הכה נחוץ, כאשר חיפה נמצאה בפיגור. הטריק של הפתעה בדמות דין דוד, לא עבד בגלל המכלול, חוסר הניסיון, וגם המיקום שלו רחוק מהשער.

נכון, חיפה רק בתחילת העונה, אבל אין תירוצים. כאילו שלא ידענו שהמשחק נקבע לסוף יולי. כל הקבוצות הגדולות משחקות בפתיחת העונות שלהן ומגיעות מוכנות.

זו הפעם הראשונה בה האלופה הישראלית מודחת כבר בסיבוב הראשון, אומרת שלום ביולי לליגת האלופות. עם עוד שנתיים-שלוש כאלה, נתחיל לשחק בסיבוב המוקדם שלפני הסיבוב הראשון מול קבוצות מגיברלטר. האם יש עוד לאן לרדת ?

צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות