04.12.2021

שבת

צילום: דוברות רמב"ם

האם הפתרון לחוסר ברופאים בישראל יבוא מרמב"ם ? טקס פתיחת קורס רופאים נערך בחמישי האחרון בקריה הרפואית

ביום חמישי (21.10) האחרון התקיים בבית החולים רמב"ם בחיפה טקס פתיחת קורס ל- 70 רופאים עולים שמשתתפים בתכנית שמכינה אותם למבחן הרישוי הישראלי ברפואה. התכנית משותפת לחברת ה"החוויה הישראלית" ולמכללת "רמב"ם ידע" ומתקיימת בבית החולים רמב"ם בחיפה.

זה הוא המחזור הגדול ביותר להכשרת רופאים עולים להשתלבות בבתיה"ח בישראל. עד היום הגיעו במסגרת התכנית כ-700 רופאים שהשתלבו בהצלחה במערכת הבריאות. רופאי התכנית נבחרים בקפידה בקרב בוגרי פקולטות לרפואה במזרח אירופה שמוכרות על ידי משרד הבריאות. שיעור המעבר שלהם גבוהים מרוב הסטודנטים הישראלים שלמדו בחו"ל ועמד השנה על 88.5 אחוז.

בעוד עלות לימודי הרפואה למדינה נאמדים בכ-600 אלף שקלים ונמשכים 6 שנים, תכנית הרופאים ברמב"ם עולה כ-40 אלף שקלים ובתוך פחות משנה הרופאים העולים משתלבים בהתמחויות בבתי החולים בארץ.

בין הבוגרים של התכנית סיפורים מרגשים – מתמחה ששירת כרופא בנחל החרדי, מתמחים שיילדו בחירום פגים והצילו חיי אנשים באמבולנס ואפילו רופאה שהיא דור חמישי לרופאים. .משרד הבריאות מלא תשבוחות על התכנית ושר הבריאות לשעבר, יעקב ליצמן אף כינה אותה בשעתו "הפקולטה השישית לרפואה". בבית החולים רמב"ם ובחברת 'החוויה הישראלית', חברת בת של הסוכנות, השותפים בתכנית במסגרת פרויקט מסע, מאמינים שמדובר במודל אפשרי לפתרון המחסור ברופאים, שיגבר עם קיצור תורנויות המתמחים. הרופאים חוסכים זמן וכסף רב למדינה כיוון שהם מגיעים לישראל בתום לימודי הרפואה שלהם.

"אני מלווה מזה מספר שנים את הפרויקט המרשים, המשותף לתכנית מסע ומכללת ידע ברמב"ם, וכל שנה אני מתרשם מהצמיחה – הן המספרית של כמות המשתתפים, והן מהעליה ברמת המשתתפים. מעבר לציונות, לפוטנציאל לעולים איכותיים, לתכנית יש פוטנציאל מרגש במיוחד לאפשרות לסייע למצוקת הרופאים בישראל", אמר ד"ר אבי ויסמן, סגן מנהל רמב"ם שבירך את המשתתפים החדשים בתכנית.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות