21.06.2021

יום שני

בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

האינטרנט זוחל? בקרוב תוכלו להתעדכן על כל פריסת תשתיות הסיבים המהירים באזור חיפה

שקיפות לציבור ושויויניות בין חברות התקשורת בתהליך פריסת הסיבים האופטיים להגברת התחרותחברות התקשורת בעלות התשתית, בזק והוט, יחוייבו לפרסם אחת לחודש על גבי מפה מקוונת, באתר האינטרנט שלהן, את הכתובות בהן נפרשה תשתית הסיבים האופטים לתועלת הציבור.

בזק והוט, שהינן בעלות יתרון, כבעלות התשתית, יחוייבו להודיע לספקי שירות אינטרנט, על איזורים בהם יספקו שירות על גבי רשתות מתקדמות, שלושה חודשים מראש, טרם הפעלתן באזורים אלו כך תיווצר שוויוניות באספקת השירותים לצרכנים, בהיערכות פעולות שיווק וגיוס לקוחות עתידיים עוד בטרם הפריסה.
שר התקשורת יועז הנדל: ״שקיפות ונחישות, שני הכלים החשובים ביותר לקידום התשתיות בישראל.אנחנו מתכוונים לצמצמם את העשור האבוד בתחום תשתיות התקשורת. מהפכת הסיבים מחייבת שקיפות לספקי השירות השונים וללקוחות. היעד הוא שכל מקום במדינת ישראל יהיה מחובר במהירות לאינטרנט מהיר״.
מנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר בן-חורין: ״לכל צרכן בישראל מגיע לדעת האם ישנה תשתית סיבים בבנין בו הוא מתגורר, להתחבר ולקבל אינטרנט מהיר, בד בבד אנו פועלים ליצירה של סביבה תחרותית הוגנת שתאפשר לספקי שירות האינטרנט לעשות שימוש בתשתית של בזק והוט על מנת לאפשר חיבור לאינטרנט אולטרה מהיר בשוק תחרותי".

משרד התקשורת רואה חשיבות רבה בקידום פרישת תשתיות רחבות פס נייחות אולטרה מהירות בישראל, שיהוו מנוע צמיחה לשוק התקשורת ולכלל המשק, תוך שמירה על סביבה תחרותית הוגנת. לשם כך פועל המשרד להסרת חסמים אשר יאיצו את תהליך הפרישה ויעודדו תחרות בין החברות להשקיע בתשתיות ובטכנולוגיות מתקדמות. לבעלי התשתית בזק והוט יתרונות תחרותיים מובנים לעומת ספקי השירות, ובין היתר קיים חוסר איזון מובנה במידע שיש לספקי שירות, המבקשים לעשות שימוש בתשתית הפיזית של בעל התשתית לעומת המידע שיש לבעל התשתית על ספקי השירות, בפרט לאור העובדה כי פרישת הרשת ובפרט חיבור המקטעים האחרונים כולל הפריסה במבנים, והדלקת הרשת, נעשית באופן הדרגתי, קיימת חשיבות רבה לציבור ולחברות המתחרות העושות שימוש סיטונאי ברשתות המתקדמות, להיערך להדלקת הסיבים בהתאם לתוכנית הפרישה של בעלות התשתית. לצורך הקטנת פערי המידע המעניקים יתרון תחרותי לבעל התשתית, החליט המשרד לקבוע מספר הוראות המפורטות במסמך ההחלטה וביניהם הארכת התקופה בה על בעל התשתית להעביר לספק השירות מידע בדבר שינוי טכנולוגי או שינוי מהותי ברשתו לפני ביצוע השינוי.

בין היתר:
• חברות התשתית (בזק והוט) ידווחו בממשק מקוון בכל חודש לספקי השירות באילו אזורים וכתובות הן יתחילו לספק שירות סיב פעיל קצה לקצה, וזאת 3 חודשים טרם מועד תחילת שיווק השירותים באזורים אלו.
• חברות התשתית יעבירו לספקי השירות נתונים נוספים בנוגע לפרישת תשתית הסיבים (כגון ביצוע התקנה, תיקון תקלות וכו')
• חברות התשתית יפרסמו באתר האינטרנט שלהם על גבי מפה מקוונת (המאפשרת מתכונת של שליפת מידע במפה, הכנסת כתובת וקבלת מענה) בכל חודש את תשתית הסיבים האופטיים אשר נפרשה.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

אקדמיה- יזמות- תעסוקה

בשבוע שעבר נועדו באולם הסנט בטכניון ראש עיריית נשר, רועי לוי, המשנה לנשיא ומנכ"ל הטכניון פרופ' בועז גולני, יזמים שרכשו את הקרקעות במתחם התעשייה החדש

חדשות היום

דוקורסקי אירח את תלמידי חטיבת ביניים דפנה שזכו בתחרות הארצית להמצאה מדעית- טכנולוגית לבעלי מוגבלויות

ראש העיר אלי דוקורסקי אירח בלשכתו את נבחרת חטיבת הביניים דפנה אשר זכתה בפרס הצטיינות בתחרות הארצית להמצאה מדעית- טכנולוגית עבור אנשים בעלי מוגבלויות. עבודת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות