12.04.2021

יום שני

אילוסטרציה: PIXABAY

האב שלח עשרות ניידות משטרה לבית האם – בית המשפט אסר עליו לפנות למשטרה

הצדדים הם בני זוג לשעבר, אשר ממערכת היחסים נולד להם בן. לפני כשנתיים הוצא כנגד האב צו למניעת הטרדה מאיימת. האב החל להכפיש את האם, לכתוב עליה דברים שליליים באתר אינטרנט, בו הוא טען שהיא מזניחה את הילד ומנתקת אותו מהאב ואף הגדיל לעשות ופרסם תמונות של הקטין. בנוסף, האב נהג לשלוח ניידות משטרה ואמבולנסים לביתה של האם והסבתא בטענה כי הן מתעללות בילד (!).

למעשה, במשך תקופה של שנה וחצי, האב הזמין לבית האם ניידות משטרה כ- 40 פעמים. לפעמים אף שלח את הניידות לעסק של האם והכל בטענה כי האם פוגעת בקטין. לפגישות עם הקטין, לעומת זאת, טרח להגיע רק מספר פעמים בלבד. למרות צו ההטרדה המאיימת האב המשיך בדרכו ואף פרסם מודעות עם תמונת הילד כי הוא נעלם וכל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש ליצור עימו קשר. בנוסף, שלח מסרונים עם איומים וקללות לאם במשך כל התקופה. בשיחה עם עובד סוציאלי אמר האב כי "הקטין ימשיך לראות משטרות והרבה" .

בדו"ח של העובד הסוציאלי, נכתב, כי ניתן לראות בנקל שהתנהגות האב פוגעת בטובת הקטין. עוד נכתב בתסקיר, כי מומלץ שהאב יורחק מהקטין והאם, וכן מומלץ לאסור עליו לפרסם את פרטי האם והקטין במדיה, להורות לו להגיע להערכת מסוכנות במרכז לטיפול באלימות, ללכת להדרכה הורית ולשתף פעולה עם הגורמים הטיפוליים. ההערכה היא כי מהאב נשקפת סכנה והוא יוצר חרדה בקרב האם והקטין.

בית המשפט לענייני משפחה בקריות, קבע, כי המשך הגשת תלונות במשטרה על התעללות בקטין גוררת התייצבות של ניידות וצוותי מד"א לשם בדיקת מצבו של הקטין ללא כל סיבה וצורך ובכך פוגעת בשלוות חייו של הקטין ובכך פוגעת בטובתו. בית המשפט הוציא צו הגנה ובו נקבע כי אסור לאב להיכנס לבית האם או לעסק שלה, אסור לו להתקרב למרחק של פחות מ- 1,000 מטרים מהמעון של הילד, להטריד את האם ובני משפחתה בכל מקום, להתנהג באלימות פיזית או מילולית כלפיהם, לשאת או להחזיק נשק, לבצע הטרדה מאיימת, לעקוב אחרי האם או לפגוע בפרטיותה, לפרסם תמונות של הילד או ליצור עם האם קשר. נקבע כי זמני שהות יתקיימו במרכז הקשר.

לעניין הזמנת ניידות המשטרה בית המשפט קבע בצעד חריג – כי אמנם לא במחי יד אוסרים על אדם להזמין משטרה ואכן יש לשקול בכובד ראש מניעה מאדם לפנות למשטרה, אבל במקרה זה, האב נהג להזמין משטרה לא מתוך דאגה לקטין אלא מכיוון שהוא רצה להפר את שלוותה של האם ולכן יש לאסור המשך התנהלות זו. נקבע, כי במידה והאב באמת ידאג לשלומו של הקטין או יחשוד בהתעללות של האם כנגד הקטין, הוא יוכל לפנות תמיד לעובד סוציאלי- אבל לא למשטרה!

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי הינה בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת חיפה והינה עוסקת בתחום האזרחי-מסחרי

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות