24.06.2021

יום חמישי

רצ"ב צילום: דוברות כללית

ד"ר באנושיות: פרס דניאלי כהוקרה על יחס אנושי למנהלת מרפאת כללית בטכניון

תעודה מטעם פרס דניאלי כהוקרה על יחס אנושי וטיפול איכותי שהיא מעניקה הוענקה בהפתעה לד"ר ענת רוזנצוויג, מנהלת מרפאת כללית בטכניון

המליצה עליה חן גרוס שהמלצתה נבחרה מתוך אלפי המלצות שהועברו לועדת הפרס 

לחדרה של ד"ר ענת רוזנצוויג, מנהלת מרפאת הטכניון, נכנסה חן גרוס, מטופלת שלה מזה עשור, עם ילדיה והרופאה המסורה שאלה מיד מה הבעיה. באותו רגע פרצו לחדרה יחיאל גולדיש – נציג פרס דניאל, ד"ר לילך צולר – המנהלת הרפואית של כללית במחוז וד"ר רחל דהן– מנהלת מינהלת חיפה בכללית. הרופאה המופתעת נשארה פעורת פה כשהסתבר לה שנבחרה כרופאה המצטיינת השבועית במסגרת פרס דניאלי המוענק בהמלצת המטופלים לרופאי משפחה שמתבלטים ביחס אנושי יוצא דופן. הבחירה נעשית אך ורק בהמלצת המטופלים. הפעם נבחרה ההמלצה שהעבירה חן גרוס שהיכרותה עם הרופאה החלה עת למדה ארכיטקטורה בטכניון. מאז חלף כמעט עשור, חן סיימה מזמן את לימודיה והיא כבר אם לשניים, אך ממשיכה מבחירתה להיות בטיפול של הרופא המסורה שלה ד"ר ענת רוזנצוויג. במכתב ההמלצה לחברי וועדת הפרס ציינה כי "ד"ר ענת מדהימה ברגישותה. אינה מקלה ראש, תמיד מקבלת במאור פנים גם אם יש לחץ במרפאה. הטיפול שלה אינו מסתיים במפגש במרפאה, היא עוקבת ומסייעת כשיש קושי בקבלת טיפול. עירנית ולא פעם הצליחה לזהות דברים שהיה ניתן לפספס בקלות, מנסה לעזור ככל האפשר – רופא מדהימה, אנושית ויסודית". המנהלות הרפואיות שהגיעו לפרגן לרופאה הנבחרת, הצטרפו וחיזקו את דבריה וציינו כי אכן ד"ר רוזנצוויג מגלמת את התפיסה בכללית של שילוב איכות רפואית ומקצועיות עם יחס אנושי וקשוב למטופל. ד"ר רוזנצוויג, שהיתה נרגשת עד דמעות, הודתה בחום למטופלת שהמליצה עליה, לנציג וועדת הפרס, לחבריה בצוות המרפאה שמאפשרים יחד לתת שירות איכותי ומנהלות שהגיעו במיוחד כדי להשתתף בארוע המרגש.

פרס דניאל מוענק אחת לשנה בטקס בבנייני האומה לזכרה של דניאלי זוננפלד ז"ל שחלמה ללמוד רפואה, אך חלומה נקטע עת נהרגה בתאונת דרכים קטלנית בשובה מהתנדבות בבית חולים. בנוסף לטקס הארצי מוענקת מידי שבוע תעודת הוקרה לרופא עליו המליץ מטופל, כאשר גם אז מדובר בבחירה מתוך הרבה מאד המלצות. 

גם מי שטרח והמליץ זוכה להוקרה ומקבל המחאה מטעם וועדת הפרס, הפעם היתה זו חן.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מה יגידו השכנים ?

התערוכה מה "יגידו השכנים" המוצגת כיום במוזיאון העיר שבמושבה הגרמנית כחלק ממוזיאוני חיפה. לקראת סיומו של חודש הגאווה, אתר כרמליסט ערך ביקור בתערוכה והתרשם מהסיפורים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות