30.11.2021

יום שלישי

ד"ר ביטרמן יור הרי ד"ר חגי ד"ר פלדמן ושר הבריאות במפגש – צילום דוברות הרי

ד"ר אריה ביטרמן מכרמל נלחם לטובת המתמחים

מאבקם של הרופאים המתמחים בקיצור משך התורנות שלהם מטריד מאוד את עולם הבריאות והרפואה בישראל וגם ד"ר אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א' בכרמל

המשמש גם כסגן יו"ר ההסתדרות הרפואית ויו"ר ועד הרופאים של חטיבת בתי החולים בשרותי בריאות כללית  התגייס  לעזרה בפתרון משבר המתמחים.

השבוע נפגש ד"ר ביטרמן יחד עם בכירי ההסתדרות הרפואית בישראל ( הר"י )עם שר הבריאות  ניצן הורוביץ במאמץ משותף כדי למנוע את משבר ההתפטרות של המתמחים וכדי  להביא לפתרון יצירתי ואחראי למשבר.

ראשי ההסתדרות הרפואית ובהם ד"ר ביטרמן בשיתוף נציגי פורום המתמחים של הר"י נפגשו עם השר הורוביץ והגישו  הצעה לשיפור משמעותי במתווה הרפורמה לקיצור התורניות. מדובר בניסיון להקדים ולהרחיב את אופן היישום תוך עמידה על מסגרת אחראית ומגובה בתקנים ומשאבים. "אין לנו ספק שהשר הורביץ שוקל את ההצעה בכובד ראש " אמרו ד"ר ביטרמן ובכירי הרי.

במפגש עם השר השתתפו פרופ' ציון חגי יו"ר הר"י, יו"ר איגוד רופאי המדינה ד"ר זאב פלדמן ,ד"ר ביטרמן מכרמל המשמש כסגן יו"ר הר"י ויו"ר חטיבת רופאי בתי החולים של הכללית ומנכ"לית הר"י עו"ד לאה הפנר.

בהסתדרות הרפואית שהיא כיום הגוף הרשמי המייצג את כלל רופאי המדינה מכל הסקטורים חברים ורשומים כ 29,000 רופאים מתוכם כ 6500 מתמחים.

ד"ר אריה ביטרמן עם שר האוצר הורוביץ – צילום דוברות הרי

ד"ר ביטרמן אומר כי הוא מבין היטב את כאבם וצעקתם של הרופאים המתמחים:

" כאבא לשני רופאים  אני מכיר ומרגיש מקרוב את התחושות הקשות של הרופאים המתמחים. אני חושב  שצריך לבוא לקראת המתמחים ולקצר את משך התורניות .

צריך להיזהר לא לשפוך את התינוק עם המים ולטפל במשבר באחריות ומקצועיות.

יש מקום  לקצר את שעות התורניות  תוך שמירה על רמת התמחות גבוה ותוך שמירה על  שכר הרופאים. אני מאמין כי יש ליישם את ההסכם תחילה בפריפריה , ובתי החולים שלה צריכים להיות ראשונים כדי להעניק טיפול יסודי והוגן בפתרון הבעיה.

" אני מאמין ", מסכם ד"ר ביטרמן " שיחד עם משרד הבריאות משרד הכלכלה ומשרד האוצר בשת"פ מלא עם הר"י שהיא הגוף היציג של הרופאים בישראל. אפשר להגיע להסכם טוב שיתן קיצור שעות ופתרון מלא ושלם לבעיית המתמחים בישראל.

ד"ר אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א בכרמל – צילום אלי דדון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

סיפורו של חוקר

סודותיה של מריה(סיפור חקירה)

היה זה בוקר יום ראשון, שהגיע אלי אורי (שם בדוי) שהינו חבר וותיק שלי משכבר הימים. אורי התקשר אלי כבר ביום שישי בסערה וביקש להגיע

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות