30.07.2021

יום שישי

צילום: מועצה אזורית מטה אשר

דיון דחוף התקיים אמש (שלישי, 6.7) בוועדת הכספים של הכנסת נוכח פקיעת הוראת השעה להטבות המס של ישובי הצפון

משה דוידוביץ ראש המועצה האזורית מטה אשר, ויו"ר פורום קו העימות, אמר אמש בדיון הדחוף שהתכנס לבקשתם של חברי הכנסת יעל רון בן משה ומאיר יצחק הלוי כי מדובר בפגיעה בקו ההגנה הקדמי של ישראל מול חיזבאללה: "היום, בשעה שאנחנו פה, פוקעות הטבות מס ליישובים המהווים את קו ההגנה הקדמי של ישראל אל מול החזבאללה."

צילום: מועצה אזורית מטה אשר

בדבריו לחברי הוועדה, אנשי המקצוע ממשרד האוצר ורשות המיסים וראשי רשויות הצפון, שהגיעו לעמוד יחד למען ישובי ותושבי קו העימות, הוסיף דוידוביץ כי "לא רק בלבנון קיימת היום מצוקה כלכלית לתושבים, אלא גם לתושבי הצפון שמורגלים בשגרת חיים עמוסת אירועים, הקפצות והסתגרות בבתים נוכח המציאות הנפיצה לאורך גבול הצפון. אשר אליה מתווספת מדי תקופה גם חרב פקיעת הוראת שעה ואנו נאלצים לשוב ולהתחנן לתקן את המעוות כדי שנוכל להמשיך ולעמוד מול האויב. מי יסייע לילדים המתמודדים עם חרדות וטראומה ולמשפחות החיות בחשש מתמיד, אשר יפגעו מהגזירה הקשה? נסראללה?".

דוידוביץ ביקש מהוועדה להתוות מדיניות, להאריך את הוראת השעה אשר תאפשר הסדרת החקיקה ובה תיקון קריטי לעיוות ולאפליה הקיימת בנוסח החוק בין ערים למועצות אזוריות.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ קושניר, אמר בתגובה לדברים כי מבחינתו לא יפגעו היישובים צמודי וסמוכי הגדר והציב למשרד האוצר ורשות המיסים, עד לישיבת ועדת הכספים היום (רביעי, 7.7) בכדי לחזור עם תשובות.

צילום: מועצה אזורית מטה אשר
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הבלאגן ברחוב הסייפן – עקיצה ב 54 שניות

אפילו חיפאים ותיקים ומנוסים ייאלצו להודות במבוכה שאינם יודעים היכן ממוקם רחוב סייפן. מדובר ברחוב קטן ושליו ללא מוצא באורך כולל של כ200 מטר, הממוקם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות