21.04.2021

יום רביעי

צילום: אסף פטוקה

דו"ח הסקאוטר של "כרמליסט" על כוכבי העתיד במכבי חיפה מציג:

האפרוחים של שחר

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

לכל קבוצת צמרת רצינית דרושה עתודה שנבנית בבית, במחלקת הנוער. רוב הכוכבים הגדולים באמת של מכבי חיפה, ובראשם ברקוביץ', עטר ורוזנטל, הגיעו מהמחלקה הזו. לרגל הקרב הגדול והדו-ראשי בפסגה עם מכבי ת"א, ועל רקע הצעירים הצהובים שהתבשלו בקבוצת בית"ר ת"א אנו מציגים לפניכם את העתודה הירוקה שלא קוטלת קנים. חלקה הושאל להפועל כפר-סבא ולקבוצות הליגה הלאומית, והיו שהספיקו לעשות טבילת אש משמעותית אצל ברק בכר. כדאי לשמור ולהווכח מה הם יתנו, אם יתנו, בהמשך

מאור לוי

גיל: 20.5

קשר 50-50

שליטה מעולה בכדור וראיית משחק משובחת. תנועה ללא כדור, קבלת החלטות טובה.

מנהיג של קבוצה, כמו בקבוצת הנוער. ברק בכר מעריך אותו מאוד ובהתאם לכך גם מעניק לו דקות משחק ראויות גם בתקופה הלחוצה הזו. אתלטי וחרוץ. ראיית משחק משובחת. מבשל ומבקיע. עם קבלת הניסיון מצפים ממנו ליותר שחקן משמעותי במכבי חיפה.

סתיו נחמני

גיל: 19.5

חלוץ

בגילו הצעיר, צבר וותק בסביבות ההרכב, אבל נוכח הרכב החלוצים המנוסה מקבל, בינתיים, דקות משחק לא רבות,  אך סביר שיזכה להן בהמשך. מריח שערים ברמה גבוהות ברחבהת ה-16 גדול. היה מלך השערים של הנוער בעונה שעברה עם 17 הבקעות. בעל שליטה בכדור בשתי רגליים ומשחק ראש טוב  באזור שער היריבה.

נהוראי יפרח

גיל: :בעוד חודשיים יהיה בן 18

תפקיד: קשר

מהתקוות הגדולות של מכבי חיפה ואחד הצעירים ביותר בקבוצה הבוגרת. יש לו נתונים להפוך בעתיד הלא רחוק לכוכב גדול. לא לחוץ כשהוא משחק בשורות הבוגרים, או  מהסוג שעליו נאמר: לא רואה בעיניים. רק שנה ראשונה בנוער, אליו עבר אשתקד מקבוצת הנערים וכבר קפץ לבוגרים. רגל שמאל מבטיחה ביותר ודריבל משובח בקבוצות הצעירות שאמור להיות מיושם גם בקבוצת הבוגרים.

רוני לאופר

גיל: 20

טרם שיחק בקבוצה הראשונה בליגה,, אבל כבר תקופה שהוא יושב על הספסל שלה ומצפה לתורו. ריבוי הבלמים כמו בוגדן פלאניץ', עופרי ארד ואיאד חבשי, משאיר אותו עדיין  במצב המתנה. בלם ומגן בנבחרת הנוער. מהיר מאוד ואינטליגנטי בשני התפקידים. מעריכים שיקבל את ההזדמנות בעוד זמן לא רב.

טימותי מוזי

גיל: 19.5

בתפקיד: מגן וקיצוני

לפני 21 שנים השאילה מכבי חיפה להפועל כפר-סבא חלוץ ניגרי צעיר שנקרא יעקובו אייגביני. הצטיין כבר בהרפר-סבא חזר לחיפה ועזר לה בעיקר במסע הקדם לליגות האלופות. בהמשך שיחק באנגליה והבקיע שם למעלה מ-100 שערים. לא ברור אם טימותי (טימי) מוזי יגיע להספקים של יעקובו, אבל התחנה בכפר-סבא, כמושאל, דומה. בן לאם דרום-אפריקאית ואב  קונגולזי שנולד בישראל. חתום במכבי חיפה ל-5 שנים,  בעל מהירות מסחררת שנמדדה כ-35 קמ"ש, ממש כמו גדולי השחקנים בעולם. יכול לתפקד באגף ימין  כמגן וגם כקשר-חלוץ. מוכשר מאוד שכבר בגילו הצעיר הספיק לרשות 15 הופעות בליגת העל, בכולן כמחליף, במכבי חיפה וכפר-סבא.

דוד אקואה

גיל: 20

בלם

בלם מגאנה שחתם אשתקד לפני 4 שנים במכבי חיפה. העונה הושאל להפועל נוף-הגליל ומהווה את אחת הסיבות לריצתה בצמרת הלאומית. בלם חזק, אגרסיבי ובעל משח ראש מעולה. ההערכה שיחזור בתום ההשאלה למכבי חיפה .

 דניאל מור-יוסף

גיל: 21 

מגן שמאלי

מגן תוקף  וטכני עם שליטה טובה בכדור.  אשתקד את שער  העונה מול הפועל קריית-שמונה. הושאל העונה להפועל ר"ג.  שיחק בנבחרות הנוער.  נייד מאוד. כישרון.

חנן ביטון 

גיל: 20

מגן ימני.

הושאל מקבוצת הנוער לבוגרי הפועל עכו.  כמו מור-יוסף בשמאל,  ביטון מצטיין ברוב האפקטים של המשחק בימין.  מאוד התקפי ופורץ קדימה, דריבל מבטיח וטוב גם במשחק ההגנה.

איברהים ג'ועברה

גיל: 20

פליימייקר

הושאל לאיכסל מהלאומית, ואחר-כך הצטרף לנס-ציונה באותה ליגה. עושה-משחק טוב. שחקן נייד, מרבה לבשל. נחשב לפוטנציאל גדול.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות