20.05.2022

יום שישי

ברק בכר צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

דווקא על רקע הכישלון הגדול בנתניה: ברק בכר גאון!

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

מתפלאים? בפעם המי יודע כמה התגלה שמכבי חיפה אינה ברמת כישרון גבוהה בהרבה מיריבותיה בליגת העל. יש לה חולשות שאותן תצטרך לפתור במהלך הקיץ כדי להתקרב לרמה המשנית של הכדורגל האירופי. ההבדל בין חיפה ליריבותיה, לא היה בשחקנים אלא במאמן המעוטר ביותר של הדור הנוכחי

סיפור אמיתי. צפיתי במשחק בנתניה באמצעות מכשיר הטלוויזיה בביתי. ליד הטלוויזיה נמצא המחשב האישי. מספר דקות לפני הסיום, רחוק כמובן מההתחלה, שאלתי עצמי  אם עומר אצילי אכן משחק. כמעט לא ראיתי אותו במשחק. מה עשיתי? פניתי למחשב כדי למצוא את הכתבה המסקרת את המשחק. כן, עומר אצילי היה רשום. רציתי לראות כתוב שחור על גבי לבן שהוא בהרכב.

מבחינתי, זה היה סיפור יוצא דופן. רק לעתים רחוקות אין לי את הביטחון הדרוש לדעת אם שחקן זה אחר, נמצא על המגרש. מצטער, עומר שנדרשתי למחשב כדי לאמת.  וזה לא מעיד על חיוביות, נהפוך הוא. לא רק אצילי, אלא ראינו חבורה של משוטטים חסרי כבוד שהפסידו  בכל קרב מגע. והחבר'ה האלה עוד עומדים על סף זכייה באליפות שנייה ברצף.

מיקאל אלפונס ודין דוד צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

משהו להמתיק את הגלולה? מצאתי. גם במפגן הלא מכובד בנתניה, מצאתי.  חשבתי לעצמי:  כי אם הסגל הלא אמין הזה, שבטעות בטוחים כי הוא עולה ברמת הכישרון על יתר קבוצות העל, מכבי חיפה בדרך לאליפות שנייה מאז התמנה ברק בכר לא פחות  מגאון. אם מצליח לייצר במשחקי הכרעה לא מעטים צוות מנצח שרץ כמעט סולו לפודיום, בכר גאון!

הוא עושה זאת בדרך כלל בזכות עבודה מנטלית משובחת. מרים את שחקניו מעל כישרונם. גורם להם להיות מהירים מהיריב לכדור, הוא קוסם.  בנתניה ולא בפעם הראשונה,  השחקנים הורידו הילוך, ועם  קצת זחיחות שאחרי המחמאות, מה שהתקבל ירד לשפל.

עכשיו ברק צריך לאסוף את החלקים ולבנות מחדש את המכונה שנסעה בצד הלא נכון של הכביש. בואו נהיה גלויים, בהנחה שכולנו רוצים את האליפות השנייה. למכבי חיפה, בבסיס, יש חולשות מכאן ועד להודעה חדשה.

המשחקים באירופה ובמיוחד בברלין, הבליטו זאת. מה שעשה את ההבדל בארץ היו משמעת-ברזל, הברקות מזדמנות (אם כי  ארוכות מספיק) של אצילי, דין דוד, צ'ארון שרי המעולה, הלחימה האדירה וחילוצי הכדור של עלי מוחמד  וחוסה רודריגז, וראיית משחק משמעותית של מוחמד אבו-פאני. אבל להגיד שהסגל שלה טוב בהרבה מכל קבוצת-על? סליחה שהגזמנו. אלא תכנסו ללחץ, אלא אם אתה רוצים דאבל, ובכלל כל 4 התארים העונה על הפודיום. חיפה תהיה אלופה, מוכן להסתכן. גביע? אולי גם.

ואם וכאשר יושג  התואר הגדול מכולם, אליפות, ברק יצטרך לבנות בעונה הבאה קבוצה טובה בהרבה.

שחקנים ברמה  אירופית בינונית. רוב הסגל עוד לא שם. בכל מקרה, דווקא משחק הנפל בנתניה, מוכיח כמה ברק בכר וגיא צרפתי גאונים.

כלל לא הורגש- עומר אצילי צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות