24.07.2021

שבת

ד''ר גלית לבנת צילום: דוברות כללית

דואגת לנשימת הילדים

בריא להכיר: ד"ר גלית לבנת לבנון – מומחית ריאות ילדים בכללית

חיזוק לצוות המרכז לבריאות הילד של כללית במגדל ארמון בחיפה, שכולל את מיטב היועצים המומחים במגוון תחומי רפואה עם התמחות בילדים, עם הצטרפותה של  ד"ר גלית לבנת – מומחית ריאות ילדים.

ד"ר גלית לבנת סיימה לימודי רפואה בטכניון, התמחתה בבי"ח רמב"ם ברפואת ילדים ובהמשך עברה שם התמחות על ברפואת ריאות – ילדים. מתמקדת בעיקר בציסטיק פיברוזיס, אסטמה, ומחלת ריאות כרונית בפגים.

בהמשך, היא עברה השתלמות של ריאות ילדים וציסטיק פיברוזיס בבית החולים המלכותי ברומפטון בלונדון, בעזרת מלגה מטעם החברה האירופאית לנשימה ובשנים 2018-19 עשתה שנת מחקר מעבדתי בציסטיק פיברוזיס בבית חולים לילדים סינסינטי, מהחשובים והמובילים בארה"ב.

מאז שנת 2014 היא מנהלת את יחידת ריאות ילדים בבי"ח כרמל מקבוצת כללית, שם גם הובילה הקמת מרפאה לציסטיק פיברוזיס על בסיס מודל ייחודי בארץ, שבו הצוות הרב תחומי מגיע אל המטופל, במקום שהוא יעבור בין חדרים. מודל זה מסייע במניעת  העברה של זיהומים צולבים בין המטופלים, שנמצאים בסיכון גבוה.

מתוך רצון לטייב את הטיפול, יוזמת שיתופי פעולה עם מרכזים בארץ ובעולם, תוך מתן דגש למוטציות גנטיות ייחודיות בציסטיק פיברוזיס הקיימות בישראל. בנוסף, פועלת לכך שהמרפאה תשתלב במחקרים של חברות התרופות המובילות בעולם, בכדי שמטופלי הציסטיק פיברוזיס והאסתמה יזכו לקבל את הסטנדרט המיטבי המקובל בעולם. 

כאמור, משמשת במקביל כמומחית ריאות ילדים במרכז לבריאות הילד של כללית בארמון ברצף טיפולי בי"ח – קהילה.

על בחירתה ברפואת ילדים, היא מסבירה: "אני אוהבת את האינטרקציה עם הילדים, שבבסיסם הינם בריאים, כנים ואמיתיים וכן עם ההורים, שהינם חלק בלתי נפרד מהטיפול, בכל ילד ובכל גיל". אשר לבחירה ברפואת ריאות בילדים, היא מוסיפה: "הטיפול בחולים נשימתיים בעירנו, הסובלת מזיהום אוויר, מהווה אתגר מיוחד בעבורי.
בשנה האחרונה אותגרנו על ידי מחלת הקורונה, שהיתה איום גדול עוד יותר לחולי ריאות  והתמודדנו עמה בהצלחה. היציאה מכותלי בית החולים אל מרכז רפואי גדול בקהילה מאפשרת לי להיות במעקב אישי ומתמשך עם הילדים ומשפחתם, להציע להם טיפול איכותי ורציף בקרבת ביתם וכן לזהות את החולים המורכבים הנזקקים להמשך טיפול, ברור והערכה במסגרת ביה"ח כרמל, כשהיתרון הוא רצף טיפולי שמתאפשר כאשר בית החולים והמרפאה שייכים שניהם לכללית".

הטיפ שלה להורים: הימנעו מעישון בהריון ובסביבת הילד. העישון הסביבתי גורם לתחלואה נשימתית וירידה בתפקודי ריאות שמשפיעה שנים קדימה.

צאו אל הטבע, אל האוויר הפתוח, עסקו בפעילות גופנית ותהיו בריאים יותר!

במישור האישי, היא תושבת חיפה ואם לשני מתבגרים. חובבת כדורגל, ריצה, טיולים בארץ ובעולם וקריאת ספרות ישראלית.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הספורטאים החיפאים לטוקיו 2020

בעוד פחות מיומיים תצא לדרך אולימפיאדת טוקיו 2020 שנדחתה לקיץ 2021 עקב משבר נגיף הקורונה.האולימפיאדה עצמה תתקיים תחת לא מעט הגבלות עקב הנגיף שעדיין מתפשט

פרשת השבוע

פרשת ואתחנן-נחמו

כניסת שבת: 19:14יציאת שבת: 20:26 באמצע יום עבודה הבוס שלך צורח עליך, אחד מחבריך לעבודה שם לך רגל ו"גנב" לך פרויקט עליו עבדת זמן רב,

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות