20.09.2021

יום שני

אילוסטרציה

"גן החלומות" – גן חדש לילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן יוקם בחיפה

בכך, נענתה ראש העיר עינת קליש רותם, לבקשת עמותת "גדולים מהחיים" לצאת לתהליך הקצאה מסודר ולהקים במשותף עם העירייה, גן ילדים שיקומי סטרילי שיותאם במיוחד לצרכים הבריאותיים והחינוכיים של פעוטות וילדים חולי סרטן.

בפגישת עבודה שהתקיימה בעירייה פירטו נציגי העמותה את החזון להקמת הגן ועמדו על הצרכים המיוחדים של הילדים החולים שחסרים היום מענה מתאים ועל כן נעדרים ממערכת החינוך כשנתיים.

הגן שיקרא "גן החלומות", יכיל כיתות מעון יום שיקומי וכיתות גן לילדים שלהם מערכת חיסונית חלשה הנאבקים במחלת הסרטן. הגן ייבנה בטכנולוגיות סטריליזציה בהם נבנים חדרי בידוד בבתי חולים, תוך שמירה על הצללה מלאה, נגישות היגיינה גבוהה, שימוש בחומרים טבעיים ובנייה ירוקה השומרת על איכות הסביבה.

עמותת "גדולים מהחיים" הקימה בעבר את גן החלומות הראשון ברמת גן ליד בית החולים שיבא וגן נוסף בבאר שבע ליד בית החולים סורוקה. לאחרונה איתרו נציגי העירייה והעמותה שטח עירוני פנוי ובוחנים את התאמתו לצרכיי הגן, שכאמור, יכנס לתהליכי הסדרה ואישורים כחוק.

ליאור שמואלי – מנכ"ל עמותת גדולים מהחיים, הודה לראש העיר עינת קליש רותם ולחברת מועצת העיר מחזיקת תיק החינוך בעירייה סיגל ציוני, על ההכרה בחשיבות הצרכים והמהלך החשוב אותו הן מקדמות ואמר: "אישור ההקצאה של הקרקע יאפשר לעמותה לצאת לתכנון מפורט ולגייס את התרומות הנדרשות להקמת הגן שיאפשר לילדים להשתלב במערכת החינוך החיפאית ולהוריהם לחזור למעגל העבודה".

ראש העיר עינת קליש רותם: "אני נרגשת להיות שותפה למהלך שנועד להבטיח את הזכות הבסיסית של כל ילד וילדה להשתלב במערכת החינוך בתנאים הנותנים מענה מלא לצרכיהם. מי ייתן ונוכל להקל ולו גם במעט על הילדים והוריהם בתהליך ההחלמה מן המחלה איתה הם מתמודדים".

חברת מועצת העיר סיגל ציוני: כמי שמלווה מספר שנים את העמותה וההורים במצוקה הרבה והקשיים שהם חווים, מדובר בבשורה אמיתית. בשנים קודמות לצערינו הפניות להקמת הגן לא נענו והתרומות שגוייסו ע״י העמותה ,עברו להקמת הגן בערים אחרות. הורים נאלצו לנסוע מרחקים ארוכים לקבלת מענה לילדיהם תוך התמודדות עם המחלה על כל המשמעויות והמורכבויות.

אני שמחה ונרגשת מאוד שמאמץ של שנים יישא פרי. הנושא מטופל בתהליך סדור ויוגש כנדרש לועדת הקצאות. עם סיום התהליך במלואו כאמור, תוכל העמותה לגייס הכספים הנדרשים להקמת המסגרת הייחודית, שתאפשר להורים לקיים שגרת חיים נורמטיבית והילדים יוכלו לזכות במענה חינוכי חברתי רגשי ,המותאם לצרכיהם באופן מלא".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות