21.05.2022

שבת

ברק בכר צילום: אסף פטוקה

גם ברק בכר שותף למחדל

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

מי היה מאמין אחרי ה-1:2 הגדול בבאר-שבע שתוך שבועיים כל פער 4 הנקודות ימחק, ומול יריבות מתחתית ומרכז הטבלה? אחרי תקלת הפועל ירושלים, לא הגיע שינוי מנטלי גם בנתניה,1:1, מה שגרם כי המרוץ לאליפות  לא יסתיים בפברואר אלא ימשך עד מאי. ברק בכר, המאמן המעוטר בישראל במילניום הנוכחי  מבריק ככל שיהיה, יודע בעצמו כי אחריותו, כמנהיג, לא פחותה מזו של שחקניו. הסוכריות: יכולתם של נטע לביא ומחמוד ג'אבר שחזרו כמו חדשים מפציעותיהם ויהיו משמעותיים בהמשך

מה קורה כשכוכב הקבוצה שלך מגלה חולשה לאורך המשחק? ישנם מאמנים הסבורים שאין שחקן מעל כולם, והם מחליפים אותו באופציה אחרת. ישנו גם סוג חשיבה אלטרנטיבי, כמו של ברק בכר ביום ראשון בנתניה, שהעדיף לא לגעת בעומר אצילי שסחב יכול לא משכנעת לאורך כמעט שני משחקים, מול הפועל ירושלים ומכבי נתניה.

בכר  האמין שאם מישהו יכול להשוות, זהו עומר אצילי שצריך למצוא את ההזדמנות האחת. שיקול שהוכח כמוצלח: אצילי קיבל כדור ברחבה ממחמוד ג'אבר, הסתובב והוציא כדור מושלם מבחינה טכנית מרגלו השמאלית. לא ניצחון כצפוי, אבל תיקו לא ברור בכלל שהעניק נקודה חשובה.

היה שם בשביל להציל למאמן נקודה, עומר אצילי צילום: אסף פטוקה


אני מכיר מאמנים, לאורך זמן, אימפולסיבים במזגם שאינם נותנים הנחות. היית גרוע? תרד לספסל, המחליף לא יעשה עבודה פחות טובה. חלקם אף עורכים בכך סדרת חינוך. למזלה של חיפה, ברק בכר קר-רוח, לא מתלהם ומאמין בכוכב שלו, לפחות במקרה של אצילי, עד הדקה ה-90. זהו סיפור השער ה-13 במספר של אצילי העונה, שבתוספת 9 בישולים, כלומר 22 שערים, הבקיע יותר מאשר 7 קבוצות מליגת העל, כל אחת בנפרד כמובן.

כאן מסתיים כתב הסנגוריה על  המאמן המצליח בישראל במילניום הנוכחי. כי העובדה שקבוצתו דמיינה או הסיקה  בדרך מבאר-שבע לחיפה לפני שבועיים שהפרש 4 הנקודות שהושג אז, מספיק ודי לאליפות, תורגמה מאז להחמצת 4(!) נקודות מול ירושלים ונתניה. כמובן שהוא הכין אותם לאפשרויות אחרות, נכון שהם לא זלזלו (איך אפשר לזלזל כאשר 18 שחקני-שדה נאבקים על  10 מקומות בהרכב )?. סליחה, 9 כי מקום אחד מובטח לאצילי. אלא שהעדר האנרגיה הנכונה, זו הפעם השנייה ברציפות ויהיו הסיבות אשר יהיו, החזירו את הפועל באר-שבע באופן חזק לתמונה. שוויון נקודות. מישהו, בשני המחנות, האמין אחרי ה-1:2 בטרנר כי תוך 2 מחזורים ימחק הפער כולו?

וכאן, האחריות של ברק בכר. כמפקד העליון של הכוחות, כלומר כמאמן הקבוצה הנעזר בצוות עוזרים, הוא היה צריך להביא את השחקנים למצב מנטלי מיטבי בשלב הזה של העונה. אלה הם השבועות הקריטיים לקבוע אם עונת הים תפתח בפברואר, או רק בחודש מאי.

במילים אחרות: נטישת באר-שבע את המרוץ האמיתי בפברואר, או קרב שיוכרע רק במחזורי הסיום ? המצב, לצערו של הקהל התומך ביותר בארץ, אוהדי מכבי חיפה, האפשרות השנייה הפכה ריאלית יותר. מילא, פספוס במשחק מול הפועל ירושלים לטובת חגיגות הניצחון בבאר-שבע והחתמת בכר לשנתיים- אבל בטח לא שני משחקים רצופים של שחקנים שלא למדו את החומר שבו נכשלו בשבוע שקדם ? אני בטוח שבכר הכנה, לא מנקה עצמו מהתקלה.

נכנס טוב למשחק ובישל את שער השיוויון מחמוד ג'אבר חוגג עם עומר אצילי צילום: אסף פטוקה

העדרם של בוגדן פלאניץ' ומוחמד אבו-פאני אינו  מהווה תרוץ כלשהו. גם נתניה חסרה את הסטאר שלה פרפה גויאגון. ובכלל, כמי שראה בשידור ישיר בטלוויזיה, בכדורסל באן.בי.איי,  איך החמישיה השנייה של הקליפרס, גם בגלל היעדרות שלושה כוכבים, עושה מהפך אחרי 35(!) נקודות פיגור מול אהובנו דני אבדיה וקבוצתו וושינגטון, לא התפתחות נורמלית, הדברים קורים.

בצד הטוב, אפשר לראות את שובם של נטע לביא ומחמוד ג'אבר אחרי פציעות. נטע לביא, קשר, היה האיום הכי גדול במחצית הראשונה לשערו של דני עמוס מנתניה. ג'אבר שכבר במשחקו הראשון נתן להבין כי מדובר בשחקן משמעותי, שיחק כאילו לא נפצע מעולם. עוד תראו ממנו דברים יפים.

לסיום, המטרה השבוע היא ימי לימוד ארוכים. לא בזום. על מגרש האימונים. צריכים לשנות גישה. ושברק יפסיק לפנק את השחקנים שלו. אם לא ילחץ עליהם, הם עלולים שלא ללחוץ על הדוושה לאליפות שנייה מול באר-שבע שמשיגה בשיניים בכל שבוע את ה-0:1 הקטן-גדול שלה.

האיום הכי גדול במחצית הראשונה לשערה של נתניה, נטע לביא צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות